Jablonečtí fotbalisté po dlouhých deseti letech doma podlehli fotbalistům Teplic, kteří využili 78. minutovou přesilovku a nad FK BAUMIT vyhráli 2:0 (0:0). Podle mínění jabloneckého útočníka Davida Lafaty mohlo být vše jinak, kdyby v úvodu utkání proměnil svoji velkou šanci.

Po zápase s Libercem bylo v kabině asi hodně dusno. Na druhé straně ale i Tepličtí doma prohráli, takže se dal očekávat vyhecovaný duel.
Tak určitě. Něco jsme si tady řekli a Tepličtí byli v té samé situaci jak my. Oni to zvládli, my ne a umožnili jsme jim to brzkým vyloučením.

Bývalý hráč Jablonce Jirka Vávra řekl, že hrát osmdesát minut v oslabení je hlavně po stránce psychické hodně těžké. Souhlasíte?
Nelze s tím než souhlasit. Proti tak zkušenému mužstvu to opravdu nebylo lehké, i když jsme 0:0 drželi hrozně dlouho. Že se mužstvo dostane do deseti, to se stává, ale hrát tak dlouho oslabeni stojí moc sil.

Byly tam z vaší strany nějaké šance?
Nějaké náznaky k zakončení tam byly a nejvíc mě mrzí šance, kterou jsem zahodil v úvodu zápasu. Igor Žofčák mi to tam dal krásně, já vystřelil levou nohou, jenže jsem to trefil obrácenou stranou, než jsem potřeboval. Dát gól, tak ten zápas vypadal asi jinak, protože se ještě hrálo jedenáct na jedenáct. Pak přišla ta osudová situace a následovalo vyloučení. To je podobné jako v Liberci, kdy jsme už ve 3. minutě dostali gól. Ve druhé půli měl ještě stoprocentní šanci Jirka Valenta a bohužel opět nedal. Prostě stalo se, co se stalo a musíme se s tím vypořádat.

Ve dvou zápasech přišly dvě prohry. Co s tím?
Musíme se s tím porvat, nic jiného nám nezbývá.

A máte v mužstvu ty rváče?
Někdy mi připadá, že tomu tak není, navíc vyrábíme chyby, po kterých dostáváme laciné góly, jako ten první od Teplic.
Víte, ono se vždycky říká, že když mužstvo prohraje, že nebojuje, že do toho nedává vše, co by mělo, ale někdy to je jen zdání. Já tvrdím, že tady máme hráče, kteří se se současným stavem poperou.

A ty chyby?
Ty jsou zcela zbytečné.

Od vašeho návratu z Rakouska uplynuly asi dva měsíce. Myslíte si, že jste v té formě, v jaké jste odcházel?
Budu upřímný, ke spokojenosti mi chybí pohoda i více branek. Určitě se mi nedaří tak jako před odchodem do Austrie, ale musím s tím bojovat a ono to přijde.

Současná forma není tak dobrá, jako v začátku ligy. Nebo se mýlím?
Těžká otázka. Na začátku nám všechno vycházelo, dnes je tomu naopak a musíme se s tím poprat, co k tomu víc říci. Můžeme hrát s každým, ale bohužel některé zápasy proti stejně silným mužstvům nezvládáme.