„Vyjma Tomáše Čížka, kterého zlákal Novosibirsk, k výraznějšímu oslabení nedojde,“ řekl majitel jabloneckého klubu Miroslav Pelta, kterého, stejně jako trenéra Františka Komňackého, odchod Čížka mrzí, ale Pelta slib daný Čížkovi dodržel. „Byli jsme domluveni, že pokud přijde nabídka, Tomáše pustím,“ dodal Pelta. Na tréninku se včera Komňackému hlásily nové tváře. Jsou jimi vlašimský záložník Daniel Nešpor a reprezentant do 19 let Marek Hovorka, který do Jablonce přišel na přestup z Bohemians 1905.

„V jednání je příchod útočníka Tomáše Pekharta z Tottenham Hotspur. S hráčem jsme dohodnuti, zbývá dojednat výši odstupného,“ sdělil Pelta.
Jablonečané přípravu absolvují převážně v domácích podmínkách a na tradičním soustředění na Kypru. „V horách jsme a do hor tedy nemusíme,“ pronesl s troškou nadsázky jablonecký trenér, který všem hráčům před dovolenou rozdal individuální plány, podle nichž se měli sami připravovat. „Chtěl jsem, abychom hned od prvního dne začali naostro,“ řekl Komňacký.

Jablonečtí fotbalisté k přípravě využijí terén v okolí stadionu, atletickou halu a městskou sportovní halu. „Dostaneme se i na umělou trávu, takže hráči budou stále v kontaktu s míčem. V rámci přípravy se zúčastníme tradičního turnaje Tipsport cup, ve kterém hrajeme první zápas již následující víkend. Další přípravná utkání sehrajeme doma, ale i na soustředění na Kypru,“ stručně zmínil herní část přípravy trenér.