Domácí byli od prvních minut aktivní a v úvodu si vypracovali několik šancí, ale brankou skončila až ta ze 13. minuty, kdy domácí rychle rozehráli trestný kop na polovině hřiště na rozběhnutého Heska. Jablonecký forvard míč potáhl a zaregistroval postavení brankáře A. Hrušky, kterého chytrým lobem přehodil.

„Zvednul jsem oči a viděl, že je od branky příliš daleko, tak jsem to zkusil. Ovšem kdybych to nedal, tak bych to v kabině pěkně schytal,“ usmíval se spokojený autor úvodní branky zápasu Hesek. Pak se sice na chvíli Jablonec zatáhl a Švancara vyzkoušel pozornost Špita, ale ten se překvapit nenechal. Hned z protiútoku vedli domácí 2:0. To dlouhý míč sklepl Hesek Lafatovi, ten si pohrál s oběma obránci a nekompromisně zavěsil.

„To co tam udělal Lafata, jsme my nedokázali. Zachoval klid a přesně zavěsil,“ pochválil bývalého spoluhráče z Českých Budějovic žižkovský Vozábal. Jablonec tak měl ve 25. minutě „luxusní náskok“, ovšem ten hosty neukolébal. Ba naopak. Žižkov v závěru poločasu měl tlak, který však v šanci nepramenil.

Aktivně začali hosté i ve druhé půli, do které poslal trenér Csaplár dva nové hráče. Několik šancí však hosté nedali a kýžený kontaktní gól, který by utkání zdramatizoval, tak nedali. „Od 30. do 70 minuty byli hosté lepší, hráli přímočaře a my jsme měli štěstí, že akcím, které Viktorka měla, chyběly lepší finály,“ oddechl si po zápase domácí kouč František Komňacký.

Viktorie tak doplatila na chyby, kterých se v první půli dopustila, a proto si z Jablonce body odvézt nemohla. „Za to, co jsme tady předvedli, jsme si možná bod zasloužili. Ale dopustili jsme se hrubých chyb, za které si body odvézt nemůžeme,“ litoval minel v obraně v první půli hostující Josef Csaplár, který označil utkání za nadprůměrné a podle jeho mínění mu chyběli jen diváci, kterých by si přál pětadvacet tisíc. „Je škoda, že takový, podle mě kvalitní a nadrpůměrný zápas, nevidělo více diváků,“posteskl si Csaplár.

Jablonec tak po čtyřech zápasech (třech remízách a jedné prohře) získal důležité tři body, které podle Komňackého přinesou do další práce klid. „Bojovali jsme a v solidním utkání jsme vydřeli vítězství. Jsem rád, že jsme šňůru čtyř zápasu bez výhry zakončili a můžeme do dalších zápasů jít v klidnější atmosféře,“ pravil jablonecký kouč.

FK BAUMIT Jablonec – FK Viktoria Žižkov 2:0 (2:0)
Branky: 13. Hesek, 25. Lafata. Rozhodčí: Jech – Gallo, Tacina. ŽK: Homola, Loučka – Xavier. Diváků: 2890.
FK BAUMIT Jablonec: Špit 3 – Loučka 3, Homola 2, Huber 3, Hamouz 3 – Michálek 3, Valenta 3, Pavlík 3, Žofčák 3 (46. Hloušek) – Hesek 2 (71. Klapka), Lafata 2 (91. Kocourek).
FK Viktorie Žižkov: Hruška A. 3 – Šťastný 3, Labant 4 (46. L. Hruška 3), Gabriel 4, Xavier 3 – Vukadinovič 4 (46. Stracený 3), Procházka 3, Vozábal 3, Koukal 3 – Naumov 3, Švancara 3.