Za celý zápas jste si téměř nevytvořili jedinou šanci. Čím to bylo?

Nevím, čím to bylo. Začali jsme hrozně. Přišlo mi, že jsme vůbec nechtěli hrát. Od nás to byl odevzdanej výkon. A to tam ještě Příbram měla nějaké šance a mohla nás potrestat. Nějaké náznaky jsme si vytvořili, ale štěstí nám dneska nepřálo. Dneska jsme si vyhrát nezasloužili.

V čem byl největší problém, že jste nevyhráli?

Asi v tom, že to sem Příbram přijela zabetonovat a my jsme si s tím neporadili. Hráli vlastně v deseti lidech na vlastní půlce a nám se tam těžko dostávalo. Chyběla nám předfinální fáze a skoro nic jsme si nevytvořili. A když jsme vystřelili, oni to zblokovali. Takže my jsme v podstatě neměli z čeho dát gól. Přesto jsem do poslední minuty věřil, že to zvládneme. Bohužel se to nestalo.

V předcházejícím zápase s Plzní jste podali nejlepší výkon v sezóně, teď to byl opět jeden z těch horších.

Máte pravdu. S Plzní jsme hráli dobře a možná jsme podlehli nějaké té euforii. Asi jsme byli moc nahoře a dneska přišla facka, takže jsme se vrátili zpátky na zem. Bohužel, jsme ty dobré výkony před pohárem přerušili a to sebevědomí, které jsme měli, jsme si trošku srazili. Teď máme tři, čtyři dny do finále, abychom se dali dohromady a připravili se na pohár.

Jak se díváte na to, že vaše Olomouc spadla?

Se.. mě to hodně, protože jsem chtěl, ať se zachrání. Klukům v Olomouci jsem sliboval, že to zvládneme, ale bohužel. Takže teďka jsem hrozně naštvanej a hrozně mě to mrzí.

Mrzí vás to i z toho důvodu, že před zápasem byly různé spekulace a ty jste mohli vítězstvím utnout?

Tak samozřejmě jsme to vnímali a o to víc jsme to chtěli utnout. Myslím si, že tyhle spekulace byly úplně zbytečné, protože my jsme ten zápas chtěli zvládnout za každou cenu, ale z naší strany to bylo až moc křečovité. Místo toho, abychom všem těm spekulacím utnuli konec, tak jsme jim nahráli.

Ukázalo se, že vaším problémem je hrát do plných.

O nás je známé, že se nám lépe hraje do otevřené obrany. Na to, co tady příbramské mužstvo předvedlo, nejsme zvyklí. Oni tady předvedli beton, jakej jsem dlouho nezažil. Nemohli jsme se tam dostat kombinací ani nějakou individuální akcí, a když jsme tam měli nějaké centry, tak jsme to všechno kopali třicet metrů do výšky a všechno posbíral brankář Hruška nebo stopeři. Tohle nám vůbec nešlo.

Vnímali jste, že na vás diváci po zápase pískali?

Samozřejmě, že jsme to vnímali. My víme, že diváci jsou tady hodně kritičtí a jen tak nám něco neodpustí. Také čtou noviny, určitě si všechny ty spekulace přečetli a bohužel jsme jim svým výkonem nahráli. Ten zápas jsme měli zvládnout daleko líp.

AUTOR: Vlastimil Cakl