Plzeň - Jablonec 2:0 (1:0)

„Podali jsme tady dobrý výkon, ale chybí nám hladovost a nepohlídali jsme si Krmenčíka. Proto jsme prohráli,“ řekl Zdeněk Klucký, trenér FK Jablonec. Derniéra nejvyšší soutěže nabídla zajímavou podívanou. Lídr tabulky byl před domácím publikem lepší, třeba na střely vyhrál 19:6. Hosty může mrzet nevyužitá šance forvarda Tecla. Stydět se nemusí.

„Věděli jsme, že to bude těžké utkání a to se splnilo. Měli jsme dvě šance, nevyužili je, a tak to nemohlo dopadnout jinak," hodnotil jablonecký útočník Stanislav Tecl. „Jablonec ale nehrál špatně, lehký zápas to nebyl," ocenil poražené plzeňský středopolař Milan Petržela.

„Souhlasím, snadný zápas to rozhodně nebyl. Jsem rád, že jsme to proti Jablonci zvládli,“ prohlásil kouč lídra tabulky Pavel Vrba. A že má jeho tým na Spartu náskok 22 bodů? „To neřeším, to je věc Sparty.“

Branky: 18. Krmenčík (D. Kolář), 80. Krmenčík (D. Kolář). Rozhodčí: O. Berka – I. Nádvorník, K. Hájek. ŽK: Hubník – Holeš, Zelený, Jovović. Diváci: 8 132.
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník, Havel – Hořava, Hrošovský – Petržela (73. Čermák), D. Kolář (84. Ivanschitz), Kopic – Krmenčík (89. Bakoš).
Jablonec: Valeš – Holeš, Pernica, M. Kysela, Matěj Hanousek – Masopust (69. Jovović), V. Kubista (44. Považanec), Trávník (80. Doležal), Zelený – Mihálik, Tecl.