Brankou Marka Jarolíma z trestného kopu vyhrál FK BAUMIT Jablonec nad SK Sigma Olomouc 1:0. Marek Jarolím se trefil z trestného kopu, který byl nařízen po faulu na velmi aktivního Tomáše Jablonského.

Tomáši, můžete prozradit, s jakou taktikou jste šli do zápasu?
Věděli jsme, jak hrály Teplice, Slávie a Sparta, a že když vyhrajeme, že budeme na prvním místě. To se podařilo, takže jsme spokojeni a cesta domů byla sice dlouhá, ale příjemná. Také jsme věděli, že Olomouc už doma musí konečně vyhrát a očekávali jsme, že se pohrnou dopředu, ale to se nestalo. Ale ani my jsme se dopředu příliš nehrnuli. Chtěli jsme využívat chyb domácích hráčů a chodit do rychlých protiútoků, ale nějak se nám to nedařilo.

Proč?
Prostě jsme si nepřihráli a neudrželi balon. To se někdy stává. Jsou zápasy, kdy vám vychází všechno, ale také jsou takové jako v Olomouci. Také jsme hráli hodně zataženě a vpředu nepomohli Davidovi (Lafatovi).

Druhý poločas už byl z vaší strany lepší.
To byl, ale celý zápas z naší strany nebyl tak dobrý, jako v jiných ligových utkáních. Na druhé straně se hraje na góly. My jsme jeden dali a zaslouženě vyhráli.

O poločase vás trenér František Komňacký asi za výkon moc nechválil.
To máte pravdu, bylo to hodně bouřlivé.

Co vám trenér vyčítal?
Malou aktivitu, nepřesnost, měli jsme více spoléhat na mezihru. Dále jsme měli hrát koncentrovaně až do konce a čekat na šanci, a ta přišla.

Domácí jste do ničeho nepustili.
To ano. Vzadu jsme hráli dobře a Olomouc si nevytvořila prakticky žádnou šanci. Cenné je, že jsme venku nedostali gól.

Po delší době jste hrál levého záložníka. Jak jste se tam cítil?
Dobře. Venku je možná lepší, když hraji levého záložníka. Většinou hrajeme na jednoho útočníka, a tak hraji takové levé křídlo. Ale jinak mi to je jedno.

Svým důrazem jste připravil rozhodující okamžik celého zápasu a po faulu na vás dal Marek Jarolím jediný gól utkání. Můžete tu situaci popsat?
Tak já jsem viděl, že to skáče a tyhle střely mám z velkého vápna rád, a proto jsem šel do souboje naplno. Byl jsem u balonu dřív a soupeř mě fauloval a rozhodčí na nic nečekal a okamžitě to písknul.

Věřil jste, že ho Jarolím dá?
Určitě, vždyť ty jeho střely znám ze Slavie. Má výbornou kopací techniku.

V závěru jste se opět dostal do vyložené šance, ale míč jste mohl dát zcela volnému Michálkovi, nedal.
Vím o tom, mrzí mě to. Nechtěl jsem to střílet, ale ještě se uvolnit přes obránce a pak to Tomášovi dát, ale bohužel, nedopadlo to.

Za týden hrajete doma další derby s Boleslaví a žádný lehký zápas nás asi nečeká, že?
Tak to tedy ne. Ale na druhé straně máme dvacet bodů, jsme první a v pohodě, a to se doufám i s pomocí diváků projeví na našem výkonu a vyhrajeme.