Třetí podzimní výhry se jablonečtí fotbalisté nedočkali ani v 9. prvoligovém kole. Měli k němu přitom strašně blízko, když ještě v 84. minutě vedli ve Zlíně 2:0. Dva góly 28letého bosenského šikuly Harise Harby však upravily skóre na konečných 2:2. Škoda.

Jablonec, který remízou sesadil Zlín z pozice lídra, dohrával v deseti, neboť byl v 89. minutě za šlapák vyloučen Doležal.

Šest minut zničilo naději. „Je to velká škoda, protože jsme tady odehráli dobrý zápas. O vedení 2:0 v závěru jsme přišli po hrozných chybách. Místo, abychom míč odkopli až někam na tribunu, uděláme pro soupeře roh… A málem jsme mohli dostat i třetí gól," litoval jablonecký brankář Vlastimil Hrubý.

Podle něj Jablonci k výhře nepomohlo ani nové rozestavení 4 5 1. „S tím, že při defenzivě se do obrany zatahovali i oba krajní záložníci. Fungovalo to docela dobře, žádné triviální chyby tam nebyly a pokud ano, tak vyplynuly ze hry. Myslím, že to kluci dneska odmakali dobře. Až na ty dvě situace na konci, které jsme nezvládli," řekl 31letý zkušený gólman, jehož vzorem je dánská legenda Peter Schmeichel.

Domácí brali bod více. „Jablonec nebyl lepší, jen v první půli hrozil ze standardek," řekl zlínský záložník Haris Harba: „Ale druhý poločas jsme se zvedli a nakonec to byla zasloužená remíza. Ukázali jsme, že v popředí tabulky určitě nejsme náhodou."

Bosenský záložník či útočník má za sebou zvláštní zápas. Jeden gól si dal vlastní, pak se dvakrát prosadil i do jablonecké branky. „Kouřil poslal míč před bránu a mně se to od holeně odrazilo do branky. Bohužel. Kluci mě o přestávce utěšovali, ať si z toho nic nedělám. Naštěstí jsem to pak dvakrát trefil."

Jen pro doplnění druhý gól jablonecké party dal v 70. minutě útočník Mihálik.

Jablonec zůstal s deseti body ve středu tabulky.