Ostuda. Tak lze nazvat výkon fotbalistů FK BAUMIT Jablonec v pondělním prvoligovém derby v Liberci, které domácí vyhráli zcela jasně 3:0. Rozhořčeni byli po utkání nejen fanoušci, ale i generální ředitel FK BAUMIT Aleš Pangrác.

Tak co tomu říkáte?
Utkání se špatně hodnotí, ale výsledek a předvedená hra je zcela jednoznačná. My jsme byli ve všech herních situacích horší. V nasazení, rychlosti, prostě ve všem. My jsme si dokázali přihrát jednou nebo dvakrát a poté jsme balon ztratili. Ukázalo se, že v současné době na Liberec nemáme. Ten hrál v klidu, věřil si a podle toho to tak dopadlo. K debaklu samozřejmě pomohla první rychlá branka, kde jsme se víc hlásili než abychom hráli fotbal. Prostě Liberec byl lepší, dal nám pořádnou lekci a máme o čem přemýšlet.

Ta lekce přišla hlavně z produktivity, nasazení a rychlosti.

Přesně. Ta rychlost byla zřejmá a ukázalo se, že naši stopeři nebyli schopni pokrýt hráče typu Keriče, Dočkala, Dorta, Bílka a dalších. Víme, že mezi silné stránky Jirky Homoly např. nepatří rychlost a obratnost a v Liberci to bylo evidentní. Prostě bylo to špatné, nedá se nic dělat.
Chyběla riskantní přihrávka dopředu, jablonečtí hráči hru zpomalovali, hráli do šířky.
Tak to je jedno s druhým. Když si nejsme schopni přihrát na tři metry, těžko od nich můžeme očekávat, že si dají přihrávku do běhu. Hráli jsme takový pochoďák, jako staří páni.

Přitom jste v první půli měli opticky více ze hry, ale produktivita žádná.
Ano. My jsme mezi tyče pořádně nevystřelili, zatímco domácí svých šancí využili dokonale. Měli pět šancí a dali tři góly, tak to má být. Rozhodl jejich důraz ve vápně, jejich rozhodnost vzít na sebe odpovědnost a chtít dát gól. Víte, já nedovedu pochopit ty naše výpadky ve výkonech. Bída v Budějovicích, slušný výkon doma proti silnému Brnu a dnes propadák v derby. Prostě nedokážu si to vysvětlit. Doufám, že teď bude následovat slušný výkon proti Teplicím.

Druhý a třetí gól padl po chybách, které by se stávat neměly.
On i první gól byl laciný. Padesátimetrová přihrávka na nabíhajícího Keriče a stopeři místo toho, aby do ní vlítli, tak ustupují, zvedají ruce a nevědí, co s tím. Při druhé brance zůstal Zábojník zašitý za vybíhající obranou a třetí, to byla chyby Jirky Homoly. Tam rozhodl důraz Keriče.

Hlavně v první půli se zdálo, jakoby se vše cpalo středem hřiště.
Souhlasím. Tomáš Michálek např. mezi 5. - 21. minutou nedostal balon a jenom běhal. Měli jsme hrát balony za stopery, ale ty tam nepřišly. Klukům vpředu se nedá upřít bojovnost, ale ta podpora v přihrávce byla nulová. Když má náš útočník na zádech stokilového stopera, tak má problém to v souboji ustát. Takže útočná fáze stejně jako obranná, nula. Nevím, co se stalo, musíme si nad tím sednout, v klidu si to ještě jednou pustíme v televizi a je třeba si vše vyříkat.

Na druhé straně klobouk dolů před výkonem Liberce.
Přesně tak. Má výborně poskládané mužstvo s rychlým přechodem do útoku, navíc měli i trochu kliku, že z první rány na branku dali už ve 3. minutě gól a ten je uklidnil. Pak už to měli v rukou a nedali nám čuchnout. Prostě musíme dát hlavy dohromady, aby se tohle už neopakovalo.

Po slabém výkonu v Budějovicích padaly pokuty. Bude tomu tak i po výkonu s Libercem?
To si musíme ještě rozmyslet.

Vždycky se Jablonci v televizním zápase dařilo, nyní ne.
Bohužel. Po dnešním výkonu se ukázalo, že jsme v našem regionu za blbce.