JAROSLAV  HRABÁK

 Pozornost fotbalových fandů byla upřena k Trnavě, kde v roli reprezentačního trenéra premiéroval Jaroslav Šilhavý v derby se Slovenskem, jehož výsledek se započítával do Ligy národů. Šilhavému to vyšlo skvěle, to vítězství čekal málokdo a na rozdíl od minulých zápasů reprezentanti ukázali tvář i morál.

Jablonečtí fandové upírali zraky do Pardubic, ani ne tak na Velkou pardubickou, jako spíše na stadion místních fotbalistů, kde je čekal po poledni boj o postup do dalšího kola MOL Cupu. Pohár v posledních letech svoji prestiž zvýšil, vede z něho cesta i do Evropy a to už je pořádný tahák. Trenér Rada nemohl počítat se svými reprezentanty Trávníkem, Masopustem, Jovovičem, Lischkou či Ivanieksem. Pohár také bývá příležitostí pro hráče, kteří nemají takové herní vytížení. A tak se v bráně objevil Hanuš, v obraně Jankovič s Břečkou, v záloze mladíci Pleštil, Breda, Peřina a rekonvalescent Kratochvíl, nová posila Sobol. Samozřejmě, než si nové složení „sedlo“, chvíli to trvalo a ta rána ze 7.minuty, která  skončila v Hanušově síti, byla velkým varováním. Ale trenér Rada žádný „klid na duši“ nepřipustil. Sice se to vleklo, v poločase stále  senzační domácí vedli, ale druhá půle již přinesla kýžený obrat. Načal to Vojta Kubista a dokončil dravec na pravém beku Tomáš Holeš.

Postup je úspěchem a určitě Radovy hochy naladí na příští sobotu 20. října, kde se v „předvečer Astany“ tým představí na půdě velkého letošního překvapení, Příbrami. Ta už sice nemá v pohotovosti útočný objev Matouška a také „bojovník“ Slepička, který si zlomil nedávno kotník, je mimo hru. Ale trenér Csaplár si umí poradit.

Událostí týdne  byly také události na Strahově, kde „kádrově řádilo“ vedení svazu. Neviditelný šéf komise sudích začal vyhazovat nepohodlné, odnesl to videosudí Hrubeš. Neuvěřitelný je důvod: neměl úctu k Chovancovi! Bože můj! Úcta se musí projevovat mezi mafiány, takže „Pepa“ něco prozradil ?

Čistku odnesl i šéf mládežnických akademií Prokeš a to už bylo moc na svazového bafíka Řepku, který funkci „položil.“  Uvidíme, jak se změny projeví na hřišti a odkud bude foukat vítr do píšťalek.

Sestava FK Jablonec: Hanuš – Janković (46. Holeš), Hovorka, Břečka, Hanousek – Hübschman – Pleštil (78. Peřina), Breda (46. Kratochvíl), Kubista, Sobol – Chramosta