Kypřané hnáni bouřlivou kulisou zaplněného dvacetitisícového stadionu si vytvořili několik závarů, ale víc než Boaventurův nepřesný pokus ve skrumáži z úvodního náporu nevytěžili.

Severočeši, kteří se do evropských pohárů vrátili po tříleté pauze, se po deseti minutách oklepali a postupně otupili domácí tlak. Ve dvanácté minutě se dostal do zakončení Lafata, v akrobatické pozici však pálil jen do domácího brankáře.

Apoel zkoušel dobře pracující jabloneckou obranu překonat střelami zpoza vápna.

Na opačné straně domácí brankář pouze sledoval, jak Kovaříkova zblokovaná střela těsně přeletěla břevno. I když měl Apoel územní převahu, Baumit dobře zhušťoval střed a k výrazným šancím protivníka dlouho nepouštěl.

Trenér Komňacký na začátku druhé půle zřejmě kvůli zranění stáhl zkušeného stopera Drska a jeho absence se záhy projevila. Jablonečtí v 55. minutě odvrátili centr jen k Marcinhovi, který využil volného středu v hostující obraně, vysunul Solariho a Špit se na přesnou střelu k tyči natahoval marně – 1:0.

Historicky nejúspěšnějšímu kyperskému klubu vedoucí gól pomohl. Domácí zpřesnili kombinaci a v 65. min. mohli navýšit skóre. Boaventura však střílel vedle.

Severočeši nemohli po pauze najít rytmus a k ohrožení kyperské branky se prakticky nedostávali. V úmorném vedru naopak museli až do posledních chvil čelit nebezpečným akcím Apoelu. V odvetě tak budou smazávat jednogólové manko.

APOEL NIKÓSIE – BAUMIT JABLONEC 1:0

Úvodní zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy.
Poločas: 0:0. Branka: 55. Solari. Rozhodčí: Evans - Thomas, Fisher (všichni Wales). ŽK: Pinto - Eliáš, Loučka, Krajčík. Diváci: 21 000.
Apoel: Chiotis - Solomou, Jorge, Grnčarov, Boaventura - Pinto, Charalambides (77. Tričkovski), Broerse (77. Satsias), Manduca - Marcinho - Solari (90. Alexandru). Trenér: Jovanovič.
Jablonec: Špit - Krajčík, Pavlík, Drsek (47. Huber), Jablonský - Vošahlík (65. Haurdić), Jarolím, Loučka, Eliáš, Kovařík (82. Piták) - Lafata. Trenér: Komňacký.
Odveta se hraje ve čtvrtek 5. srpna od 20 hodin v Chance Areně v Jablonci.