Ten hned ráno prodloužil v Jablonci smlouvu až do 30. června roku 2015. Zdálo by se, že je to pro fanoušky dobrá zpráva a Lafata zůstane. Nicméně ani prodloužení smlouvy není překážkou v možném odchodu. „Když se objeví solidní nabídka jak pro Davida, tak pro klub, nebudeme mu bránit, aby šel jinam,“ řekl Deníku Tomáš Bárta, sekretář klubu.

V případě elitního kanonýra Gambrinus ligy by se zcela určitě nejednalo o pouhé hostování, ale definitivní přestup do jiného klubu. Podle dostupných informací přišla nabídka z polské Legie Varšava a nechyběla ani nabídka z Číny. Nicméně do otevření přestupů je stále hodně času.

V pondělí se sešel kompletní kádr, který zakončil podzim první ligy. Chyběl jen Jan Kovařík, který se zdržel na horách a k týmu se připojí v úterý. Dobrou zprávou pro trenéry je účast obránce Matěje Krajčíka, který se delší dobu léčil ze zlomeniny holení kosti, kterou si přivodil smolnou srážkou na tréninku. Chyběl však Martin Uvíra, u kterého se jedná o případném hostování či odchodu do Opavy. Pokud se pro Uvíru nenajde jiný tým, zahájí podle všeho přípravu z B týmem mužů.

Hráči absolvovali dopolední seznamovací výběh, jelikož se v týmu ukázalo několik nových tváří. Z hostování ze Senice se vrátil Jiří Valenta, z B týmu mužů přišel Josef Just a z dorostu nahlédl do atmosféry prvoligového týmu Vojtěch Kubista. Do klubu také zamířili hráči na zkoušku. Z Baníku Ostrava přišel střední ofenzivní záložník Radim Jurča, ze Sezimova Ústí přišel na testy Vukadin Vukadinović. Posledním nováčkem v týmu je Jan Krejčí, toho klub zkouší z Brna. Co se týče brankářů Šebka a Fendricha, tak s nimi bylo prodlouženo hostování ve Střížkově, respektive Ústí nad Labem.

Zimní příprava bude finišovat v první polovině února, protože start jarní části Gambrinus ligy je posunutý díky postupu reprezentace České republiky na EURO 2012 na 18. února.

Hráčský kádr – zima 2012
Brankáři: Špit Michal, Valeš Roman, Frydrych Luděk; obránci: Beneš Vít, Jablonský Tomáš, Krajčík Matej, Pavlík Petr, Štochl Jakub, Zábojník Petr, Kubista Vojtěch, Krejčí Jan; záložníci: Eliáš Pavel, Haurdić Anes, Hovorka Marek, Jarolím Marek, Kopic Jan, Kovařík Jan, Loučka Luboš, Novák Filip, Pavlata Michal, Piták Karel, Vaněk Ondřej, Valenta Jiří, Vošahlík Jan; útočníci: Lafata David, Třešňák Lukáš, Just Josef, Jurča Radim, Kocourek Daniel, Vukadinović Vukadin.