Fotbalový Jablonec dnes čeká poslední zápas v základní skupině v zimní Tipsport lize.
A jeho fotbalisté mají o motivaci postaráno. Jednak mohou postoupit do semifinále zimního poháru, jednak mohou porazit svého podještědského rivala z Liberce.

A právě v den, kdy Slovan Liberec oslaví na narozeninovém plese padesát let své existence!
„Pro mě je to jeden z přípravných zápasů, ve kterém mohu vidět hráče. Ale fotbalisté, kteří jsou v Jablonci delší dobu, utkání s Libercem asi prožívají trochu více. Což není na škodu,“ řekl jablonecký trenér František Komňacký.
Jablonci stačí k postupu do semifinále Tipsport ligy uhrát s Libercem alespoň jeden bod. Ve skupině B již jablonečtí fotbalisté jasně přehráli 4:0 Duklu a 1:0 Plzeň.

„Je to takový bonus. Naší prioritou nebylo vyhrát skupinu a postoupit do semifinále,“ řekl jablonecký trenér.
To Liberec ztratil body hned při svém vstupu do zimní ligy. V nastaveném čase přišel o vítězství nad pražskou Duklou, když na konečných 2:2 vyrovnal Kunc.

Slovan k úvodnímu zápasu s Duklou nastoupil bez několika svých opor.
„Zápas bereme vážně, chceme uspět, ale máme ještě pořád dost nedoléčených zraněných hráčů, takže nastoupí jen ti, kteří budou stoprocentně zdraví,“ řekl pro klubový web jeden z asistentů libereckého trenéra Radim Nečas.

„Složení týmu se oproti středečnímu utkání s Duklou výrazně nezmění, jen už by mohli naskočit zkušení Jan Nezmar s Miroslavem Holeňákem,“ dodal.
Pokud chce Liberec pomýšlet na postup do dalších bojů, musí ve zbývajích dvou utkáních porazit Jablonec i Plzeň.
Jablonec je bez inkasovaného gólu se šesti body na prvním místě, Dukla Praha již všechny zápasy odehrála a je se čtyřmi body druhá. Třetí je Liberec s jedním bodem a na posledním místě ve čtyřčlenné skupině jsou plzenští fotbalisté, kteří dvakrát prohráli 0:1.

Ze skupiny postupuje mezi nejlepší čtyřku jen její vítěz.
Zápas mezi Libercem a Jabloncem startuje dnes v 10.15 na Vyšehradě.
Zítra mají liberečtí fotbalisté volno. Večer oslaví v libereckém Domě kultury na narozeninovém plese padesáté narozeniny.