Podobná euforie jako před devíti lety, kdy Jablonec vyhrál Pohár ČMFS, zavládla mezi fanoušky zelenobílých barev i před dnešním rozhodujícím zápasem národního poháru. Jablonecké fanoušky pojede na Strahov povzbudit deset autobusů, což je 450 příznivců kopané a dalších více jak pět set vstupenek se do pondělí prodalo v sekretariátu FK Jablonec 97 a jejich majitelé vyrazí do Prahy sólo.

Odjezd je přesně ve 14 hodin

“Je to hezké, že s námi fanoušci pojedou do Prahy a byl bych moc rád, kdybychom ve finále vyhráli,“ pravil před odjezdem na Strahov jablonecký kapitán Jozef Weber. Podpory fanoušků si ale váží celý jablonecký klub, který zájezd a předprodej vstupenek zorganizoval. Fanoušci do Prahy vyrazí ve 14 hodin z jablonecké Střelnice za doprovodu policie. „Prosíme všechny příznivce, kteří si zakoupili zájezd, aby na Střelnici dorazili nejpozději ve 13.45 hodin. Ve 14 hodin na povel policie autobusy ze Střelnice odjedou na Strahov,“ žádá fanoušky o dochvilnost sekretářka FK Jablonec 97 Zdena Kadlecová. Autobusy na Střelnici budou očíslovány a účastníci zájezdu budou nastupovat tak, jak budou přicházet. Výjimku tvoří žáci škol, kteří do Prahy jedou v hojném počtu. „Ti budou mít autobusy označeny příslušnými školami,“ upozorňuje Kadlecová.

Petr Rada: Chceme vyhrát

Jablonec jel do Prahy již včera a s jediným cílem – uspět. „Chceme vyhrát a nechci, aby si hráči mysleli, že jsou v Evropě. Důležité je, aby vyhráli, jedině tak budou zaznamenáni v análech,“ řekl včera Rada a dodal: „Pro nás je to vyvrcholení sezony a krásná tečka za pohárovým tažením a možné vylepšení jarní části.“
Utkání bude mít podle Rady patřičný náboj. Jablonec bude chtít letos podruhé Spartu porazit. Pražané zase prahnou po odvetě, za vysokou porážku v prvním jarním kole. „Hraje se o vítězství v poháru a oba týmy chtějí vyhrát. Bude záležet, který z nich dá do hry více srdce. I když to bude trošku jiné utkání, než to ligové. Oba týmy poženou do předu diváci a věřím, že ti naši hráče vyburcují k velkému výkonu a uvidí, že hráči na hřišti ze sebe vydají vše,“ věří Rada.
Kádr, až na dlouhodobé marody, nedozná dnes změn a po viróze se do sestavy nejspíš vrátí i Michal Kordula, který v minulém utkání v Plzni nenastoupil. „Michal už je vpořádku, a to je dobře, hráče jako je on nyní moc potřebujeme. Do Prahy jede osmnáct lidí z kádru, víc se jich do nominace, bohužel, nevešlo. Do Prahy za námi ale přijedou všichni, kteří jsou v jarním kádru včetně zraněných hráčů. Chci, aby byl celý tým pohromadě,“ sdělil závěrem Rada.