V Jablonci jste prakticky na každém zápase, jaký byl ten nedělní?

Já bych navázal na slova brněnského trenéra Mazury, který po zápase se Spartou prohlásil, že fotbal není spravedlivý. Domácí jednoznačně lepší, vytvořili si nejméně osm gólových šancí (dvakrát Zeher, Smíšek, dále Kordula, Petržela, Fukal, Svátek), a přesto odešli poraženi, protože výborný výkon podal brankář Brna Bureš, kterého domácí dokonale rozcvičili a potom byl k nepřekonání. Brno využilo první šanci, kterou si vytvořilo, a to, bohužel, rozhodlo o zisku tří bodů. Pro domácí to dneska bylo strašně nespravedlivé, ale tak to ve fotbale je, rozhodují góly a ne šance.

Už v jedenácté minutě utkání mohli Jablonečtí vést 3:0.

Je to tak. Například Zeher šel spolu se Smíškem sám na brankáře a řešil to špatně. To byla urážka fotbalového boha a osud se k domácím otočil zády. Pro kluky je to kruté, ale bohužel, je to tak. Takovéto utkání prohrát? Kdo to neviděl, tak tomu nebude věřit.

Gól přišel po špatné přihrávce Flachbarta a byl hodně laciný.

Samozřejmě, že gólu předcházela chyba, stala se však na půlce hřiště a bylo několik možností ji napravit. K tomu nedošlo, a proto domácí prohrávali. Ale chci říct, že ve fotbale se chyby dělají a dneska domácí chtěli tvořit, a při tom se chyba stane.

Myslíte si, že se utkání mohlo divákům líbit?

Kořením fotbalu jsou branky, a ty ze strany domácích nepřišly, ale přesto si myslím, že zápas měl dobré tempo. Domácí po celých devadesát minut tlačili, dostatečně stříleli a myslím si, že to bylo zajímavé utkání. Bylo tam minimálně dvanáct střel do prostoru branky, osm střel mimo branku. Takže pro diváka to byl zajímavý zápas, ale pro domácí fanoušky to bylo zklamání.

V čem byla hlavní příčina toho, že domácí nevyužili šance?

Tak jak už jsem jednou řekl, některé situace domácí špatně řešili a pak, ale o tom už jsem hovořil v předcházejících zápasech, Jabloneckým chybí před brankou důraz a trošku více klidu. Například jablonečtí hráči měli několik šancí z hlaviček, ale zakončení bylo slabé nedůrazné.

Ke konci utkání šel na útočný hrot Milan Fukal, jak hodnotíte tento tah?

Od trenéra Rady to byl správný tah. Milan je hlavičkář a několika vyhranými hlavičkami to potvrdil, škoda jen, že to útočníci někdy nepochopili. Když dával balony za sebe, většinou tam nikdo nenabíhal.

Kdo se vám líbil?

Myslím si, že nikomu nelze vyčítat, že by málo bojoval, ty chyby pramenily z toho, že jste špatně zakončili své šance. Vždyť kdo si v dnešním fotbale vytvoří osm příležitostí? Ta efektivita byla v pořádku, ale až po to vyvrcholení, to je zakončení.

Myslíte si, že se na domácím týmu projevila velká zátěž, kterou v současné době absolvuje?

Ale vůbec ne. Kluci měli chuť hrát, ale někdy ve fotbale spravedlnost neexistuje.

Ve středu hraje Jablonec doma utkání roku, když v semifinále poháru hostí Č. Budějovice a vítěz tohoto zápasu může reprezentovat ČR v evropském poháru. Myslíte si, že tady Budějovice budou bránit jako v ligovém utkání?

Já jsem viděl Budějovice v poslední době několikrát a musím říct, že cesta k úspěchu vede k důslednému pokrytí ofenzivních hráčů, protože pokud Holenda nebo Táborský, doplněni Volešákem a bude-li hrát i Poborský mají prostor, tak jsou nebezpeční. Nenechat je přejít do protiútoku, protože jsou dost efektivní. A chce to dostat je pod tlak, protože je –li jejich obrana pod tlakem, dělá chyby.