Skvělí fanoušci, kteří na Střelnici zavítali takřka v počtu pěti tisíc, vtrhli na plochu, na které se radovali spolu s jabloneckými fotbalisty.
Petře, do Jablonce jste ze Slavie přišel jako stoper, ale v poslední době hrajete na místě krajního obránce a stále lépe. Jak se tam cítíte?
Já jsem v Liberci jako krajní obránce začínal, takže to pro mě nic nového není a žádné problémy mi to nedělá.

Můžete přiblížit, jak pro vás byl těžký semifinálový zápas?

Mně se zdálo, že byl podobný tomu s Brnem v neděli. Měli jsme více ze hry, vypracovali si šance, které jsme opět nedali. Nechtěli jsme čekat na penalty, ale rozhodnout to v řádné hrací době, ale bohužel, tak to nebylo a ještě štěstí, že nám to tam padalo po penaltách. Ale řekli jsme si, že to musíme třeba umlátit a dostat se tam, takže panuje velká spokojenost.

Jak se vám hrálo proti nebezpečnému Černému?

Je to technický a pohyblivý hráč, ale gól nedal, takže to je dobré.

Na penaltu jste šel jako poslední. Očekával jste, že ji budete kopat?

Samozřejmě jsem věřil, že na mě dojít může. Milanovi Fukalovi jsem věřil že ji dá a mohl být konec. Říkal jsem si, že to je ale jedno když na mě nedojde. Když ji však nedal, byl jsem připraven na to jít.

Byl jste před rozhodující penaltou hodně nervózní?

Tak já jsem penalty dával. Pak už všechno musí jít stranou. Dával jsem ji tam, kam jsem chtěl. Gólman sice vystihl stranu a sáhl si na ni, ale byla prudká a dobře umístěná.

Byla to vaše nejdůležitější branka v kariéře?

(Chvíli přemýšlí). Určitě ano, žádnou takovou, která by něco rozhodla, jsem nedal.

Co jste říkal divákům? Po dlouhé době jich přišlo hodně.

Byli super, fandili a spolu s námi nás dotlačili do finále. Škoda jen, že góly nedáváme v normální hrací době, na tom musíme stále pracovat.