Domácí Autsrie ve čtvrtek nastoupila s Davidem Lafatou jen lavičce, ale českého kanonýra zastoupili na hřišti ho zastoupili jiní střelci. Již v 9. minutě rozvlnil poprvé jabloneckou síť Ertl, poté co si naběhl na přetažený centr Ačimoviče z trestného kopu a nikým neatakován hlavičkoval přesně. Jablonec se chvíli z inkasované branky oklepával a když zvedal hlavu, inkasoval podruhé. Brance předcházela slabá Kordulova střela, kterou domácí gólman snadno zkrotil. Rychle rozehrál a na konci rakouské akce byla česká ulička, kterou Aigner mezi jabloneckými obránci vyzval ke skórování Kuljice.
Extázi v hledišti vzápětí zchladil Zelenka, který ve 27. minutě korigoval; sklepl do sítě Hamouzem vrácený přetažený centr. Poté Jablonec přežil několik šancí domácího týmu a ve 36. minutě udeřil podruhé. To pro změnu z pravé strany centroval Baranek, jeho načechraný centr našel hlavu Zelenky a ten zcela osamocen se nemýlil.
Vstup do druhé půle ale Jablonci nevyšel, ve 46. min inkasoval potřetí od Lasnika. V 65. minutě dostal i čtvrtý gól, kdy po rohovém kopu se do vzduchu parádně pověsil Kuljič.
Paradoxně příchod Lafaty v 73. minutě přinesl štěstí týmu zelenobílých a za dvě minuty dal Baranek kontaktní gól Jablonce. „Přišel jsem pomoci, ale místo toho soupeř snížil,“ smutnil po utkání Lafata.
„Byl to gólově divoký zápas, ale nemělo by se nám stát, abychom třikrát inkasovali po standardních situacích,“ posteskl si trenér hostujícího týmu Luboš Kozel.