Jablonečtí fotbalisté dokázali v sobotu otočit zápas v Příbrami, kde nakonec získali cenné tři body a v tabulce na vedoucí Spartu, která do Jablonce přijede ve středu, ztrácejí dva body.

Výkon zelenobílého celku hodnotí i asistent trenéra FK BAUMIT Jablonec Jozef Weber.

Na podzim podala Příbram v Jablonci velmi dobrý výkon a sebrala vám dva bod. Očekávali jste, že i v tomto utkání podá dobrý výkon?
Každý zápas je jiný, ale určitě jsme hráče na předcházející zápas s Příbramí upozornili a nejen na to. V úvodním jarním zápase remizovali na Spartě a byli s námi ubytovaní na Kypru, kde také předváděli velice dobrý fotbal, takže obavu jsme určitě měli.

Na co jste před zápasem hráče nejvíc upozorňovali?
Na to, že tenhle manšaft je mladší, ať už to jsou např. Hušbauer, Pilík, Fantiš atd. Jsou dynamičtější a živější než naši někteří hráči a jejich přednosti jsme se snažili eliminovat.

A splnili hráči vaše připomínky?
Co se týče první půle, tak z devadesáti procent splnili to, co jsme si řekli. V obranné fázi to bylo bez připomínek, v útočné fázi jsme si vytvořili dost standardek a hlavně tři vyložené šance, které jsme, bohužel, neproměnili. Tyč Lafiho, to byla smůla. Další hlava Lafiho měla být lépe umístěna, šanci Pavlíka zlikvidoval výborný Krbeček. Prostě, chybělo nám k tomu trošku štěstíčka.

Domácí vás v úvodu druhého poločasu zaskočili gólem.
Nevím, na co jsme čekali, ale opět se potvrdilo pravidlo, nedáš - dostaneš. Domácí využili naší malé nekoncentrovanosti a dostali jsme zbytečně gól, který s námi na chvilku otřásl. Občas se nám to stává a musíme si dát na to pozor.

Jak vám bylo za tohoto stavu na lavičce?
Stále jsme hráčům věřili. Po gólu si vybrali slabší chvilku, vzápětí tam už však bylo po stranách několik pěkných akcí a vytvářeli jsme si další šance. Zápas opět získal na kvalitě, pomohlo tomu i střídání a jsem rád, že se konečně ukázalo, že máme i silnou lavičku, protože jak Haurdič, tak i Pekhart přinesli do hry chuť a kvalitu.

Navíc jste při střídání měli zlatou ruku, oba hráči se podíleli na našich gólech.
Je to tak. Tomáš Pekhart si o šanci řekl už v předcházejícím zápase a dneska to zúročil gólem, což je pro něho i pro mužstvo moc dobré. Anes Haurdić ani ze sestavy nevypadl, ale v týdnu měl nějaké zdravotní problémy, a to byl důvod, proč nenastoupil od začátku.

Ke konci se zdálo, že jste měli i více sil. Byli jste aktivnější a dokázali jste udržet balon převážně na půlce soupeře.
Po brance v naší síti jsme Příbram naší fotbalovostí dokázali zatlačit na vlastní půli. Pravdou je, že naši hráči v závěru velmi dobře kombinovali a dokázali udržet balon.

Za co byste po utkání hráče chválil?
Že jsme po tom zbytečném gólu v naší síti nezpanikařili a naopak jsme se drželi naší kombinační hry a nakonec z těch šancí dali aspoň dva góly. Na druhé straně bych hráčům vytkl slabší nekoncentrovanost v úvodu druhé půle, kdy jsme dostali gól.

Kdo byl podle vás nejlepším hráčem na hřišti?
Výborný výkon podal kapitán Pavlík, který ho navíc okořenil krásným gólem, líbil se mi i Jarolím, útočníci Lafata s Vošahlíkem a střídající Haurdič s Pekhartem.