Posledně to žádná sláva nebyla. Jablonečtí fotbalisté doufají, že letos přijdou lepší časy a napraví loňské osmé místo. „Loni jsme brzo vypadli v poháru a střídali horší a lepší série. Letos bychom chtěli hlavně stabilizovat výkony doma a pozlobit čtyři pět týmů, které mají ty nejvyšší ambice. Kádr máme dostatečný. Na hráče a trenéry bude tlak, aby výkony byly stabilní bez turbulencí,“ pronesl jablonecký ředitel Petr Flodrman.

I samotní hráči věří, že se budou pohybovat v horních patrech tabulky. „Nejsme žádný velkoklub, to si musíme přiznat. Všichni registrují posily Sparty a Slavie, sílu Plzně. To jsou týmy, s nimiž se asi tak úplně rovnat nemůžeme. Pak ale bude následovat skupina mužstev, jako třeba Boleslav, Teplice či Zlín a s těmi jsme si i na jaře dokázali, že s nimi můžeme hrát i je porazit. Nevidím důvod, proč nemít ambice hrát za tou top trojkou čtyřkou,“ nechal se slyšet pro klubový web kapitán Tomáš Hübschman, který se s klubem dohodl na prodloužení smlouvy.

Jablonec létě přišel o opory Beneše, Pospíšila, Zreľáka a Jiráčka, kterému skončilo hostování. Klub naopak získal Kučeru a Holeše, z hostování v druholigové Opavě přišli Janetzký s Kouřilem a Srb Jankovič změnil hostování v přestup.

„Opustili nás docela důležití hráči, nejvíc nám asi bude chybět Beneš. Hráli ve stoperské dvojici s Pernicou a na jaře patřili ve většině zápasů k našim nejlepším hráčům. Pokud mám správné informace, vedení by ještě mělo přivést dva ofenzivní hráče, jednoho hrotového a jednoho podhrotového útočníka,“ prozradil trenér Zdeněk Klucký, jehož tým v přípravě prohrál jen s anglickým třetiligovým Fleetwoodem a s nováčkem turecké ligy Göztepe shodně 1:2. „Herně mužstvo nevypadá špatně a věřím, že to potvrdíme v prvním kole v sobotu na hřišti Slovácka.“