SLAVOJ VYŠEHRAD – FK BAUMIT JABLONEC B 0:2 (0:1) Po první výhře z minulého týdne nad béčkem Žižkova zabodovali Jablonečtí naplno i s dalším pražským soupeřem. Na Vyšehradě včera dopoledne vyhráli 2:0. „Jsem rád, že jsme napravili domácí prohru s Ovčáry a v tabulce pravdy jsem se vrátili na nulu,“ pochvaloval si jablonecký kouč Jiří Hloušek.

První poločas byl herně vyrovnaný, ale hosté si dokázali vytvořit více vyložených šancí a jednu proměnil po půlhodině po krásné přihrávce Steinera Mešanovič. Jablonečtí zvýšili své vedení bleskově po změně stran, když se do pokutového území dostal Norek a prostřelil gólmana. „Domácí se pak hodně snažili utkání otočit, ale tentokrát hrálo celé mužstvo zezadu velice dobře v čele s gólmanem a celou obranou, takže jsme domácí do žádných šancí nepustili. Naopak my jsme trestuhodně zahazovali jednu za druhou, ale naštěstí jsme ze zápasu drama neudělali,“ popsal Hloušek.

Branky: 31. Mešanovič, 50. Norek. Rozhodčí: Mudra. ŽK: Jurčík, Hendrych - Parys. Diváci: 257. Jablonec B: Frydrych - Farkaš, Patka, Rathouz, Parys - Kulhánek, Šisler, Kuželka (82. Šulc), Steiner (70. O. Novotný), Norek - Mešanovič.

ARSENAL ČESKÁ LÍPA – SK HLAVICE 2:1 (2:0) Hlavice přijela do České Lípy potvrdit své vedoucí postavení v ČFL. Herně určitě nezklamala, přesto si odvezla porážku, která znamená ztrátu pozice lídra soutěže. Hosté se museli obejít bez svého nejlepšího hráče, Brazilce Higora Coimbry, který bude po zranění kolena z pohárového zápasu s Jabloncem minimálně tři týdny mimo hru.

V prvních třiceti minutách viděli diváci jen dvě vyložené šance. A z obou padl gól. K radosti domácích fandů do hlavické branky. Nejdříve se v 18. minutě trefil Procházka a ve 31. minutě po krásné Podolského uličce zamířil přesně do branky Holeček. Tento stav určitě neodpovídal průběhu hry, protože Hlavice měla více balón na svých kopačkách, jenomže českolipská defenzíva ji nepustila do nějakých vyloženějších šancí. Naopak na druhé straně se do příležitosti probíjel Novotný, jehož finální střela však nebyla přesná.

I ve druhé půli bylo procentuální držení míče na hlavických kopačkách. V 50. minutě musel Meier hasit Havrdovu střelu. Ani Koblížkova bomba si zatím cestu do sítě nenašla. To přišlo ale v 64. minutě, kdy byli českolipští hráči málo důrazní při odkopu míče z jejich pokutového území, balón se dostal ke střídajícímu Mizerovi a bylo to 2:1.

V 70. minutě předvedli domácí krásnou kombinaci po ose Runt, Procházka, Smola, Věchet. Posledně jmenovanému hráči však ránu hlavický brankář bravurně vyrazil. Dvě minuty na to trefil českolipský Holeček tyč! Hlavice tlačila, Arsenalu se tím pádem nabízel prostor k protiútokům, ale branky se už 820 diváků nedočkalo.

Pavel Hradiský (trenér České Lípy): „Bylo to utkání dvou poločasů. V prvním jsme chtěli hrát aktivně, napadali jsme soupeře, dali jsme dva góly. Ve druhé půli nás Hlavice zatlačila, bránili jsme někdy zuby nehty. Zaplaťpánbůh jsme to zvládli. Škoda, že jsme ještě z dalších šancí nepřidali branku, která by ten zápas uklidnila.“

Zbyněk Houška (trenér Hlavice): „První půli jsme prospali. Druhý poločas jsme hráli, domácí zdržovali hru a vyšlo jim to. Myslím si, že první dvě branky, které jsme dostali, byly z kategorie zbytečných. Když to shrnu, tak dnešní utkání beru jako ztrátu.“

Branky: 18. Procházka, 31. Holeček – 64. Mizera. Rozhodčí: Bureš. ŽK: Podolský (ČL). Diváků: 820. Česká Lípa: Meier – Šafář, Silný, P. Novotný, Vrabec – Runt (75. Řehák), Podolský, Procházka (83. Breite), Finklár (57. Smola) – Holeček, Věchet. Hlavice: Doubek – Herodes (46. Fišer), Svojtka, Koblížek, Flachbart – Viciano, Lehovec (46. Mizera), Havrda, Nesvadba – Peškar, Chrdle.

FK KRÁLŮV DVŮR – SLOVAN LIBEREC B 2:1 (1:0) Domácí šli do vedení po trestném kopu, když první střelu gólman Uvarenko vyrazil, ale na dorážku Kyklhorna zblízka neměl nárok - 1:0. Po změně stran zvýšili Středočeši po akci vedené otevřeným prostředkem obrany na 2:0. Naději vykřesal pro rezervu Slovanu uzdravený útočník Diviš, jenž se prosadil po rohovém kopu - 2:1, ale aspoň bodu se liberečtí fotbalisté už nedočkali.

„Proti nám byla odpískána zbytečně spousta přísných standardek a po jedné z nich jsme poprvé inkasovali,“ konstatoval trenér Slovanu B Petr Myslivec. „Proti druhému gólu nemůžu nic namítat, padl po našem zaváhání v defenzivě. Naopak naše veškerá snaha o hru dopředu byla brzděná kouskováním hry.“

Branky: 28. Kyklhorn, 56. Veselý - 67. Diviš. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: Veselý, Sabou – Vojta, Kelić, Suk. Liberec B: Uvarenko - Zeman, Kelić, Polák, Janů - Martan, Papoušek, Purić (83. Suk), Dostálek (73. P. Smetana) - Vojta (60. Rehák), Diviš.