První poločas by se dal pojmenovat jedna velká přestřelka. Už v 5. minutě nakopl míč na branku Mešanovic a Četverik, kterému se míč schoval do slunce a uviděl ho až ve své síti. Vyrovnáno bylo po čtvrthodině hry. Kapitán Karel Tichota vzal na sebe zodpovědnost. Nebál se z pětadvaceti metrů vystřelit a vymetl horní růžek Bočokovy branky.

Výstavní trefou se ve 23. minutě prezentoval Jan Kotáb. Zaběhl si za obránce a nadýchaný centr poslal ranou z voleje za Bočokova záda. Jablonečtí vyrovnali ve 30. minutě. Jeden z útočníků si naběhl za obránce. Četverik vyběhl a zasáhl nohy hráče. Penalta byla jasná. K míči si stoupl Ondřej Bíro a přidal druhou branku hostí.

Další pokutový kop se zahrával za tři minuty. Tentokrát se kopalo proti Bočokovi a Marián Geňo se také zapsal do listiny střelců. O to, že se do kabin půjde za vyrovnaného stavu, se opět postaral Ondřej Bíro. U pomezní čáry si narazil míč se spoluhráčem a už ho nikdo nezastavil. Protáhl se okolo obránců a křížnou střelou ke vzdálené tyči přidělal trenéru Dejmalovi další vrásky.

Nebe a dudy

I tímto přirovnáním se dají srovnat oba poločasy. V tom druhém byla k vidění pořádná bitva s řadou osobních soubojů, ale šancí bylo pramálo. Když už nějaká byla, tak byli gólmani na svém místě a nebo střelci neměli správně seřízená mířidla. Přesto si 190 diváků ještě jednou zakřičelo gól. Běžela 87. minuta, když se do šestnáctky vydal mladičký Marek Futro a nemilosrdně sestřelil naděje Jabloneckých na jakýkoliv zisk bodů. Exdorostenec Viktorie Plzeň Futro si počínal jako řada věhlasných střelců v Premier League nebo Serie A.

Trenér jabloneckého béčka Jiří Hloušek hodnotil: „V prvním poločase padaly krásné góly, měli jsme převahu a byli jsme o dvě branky lepší, žel, půle skončila 3:3. Bylo to „typicky české“ třetiligové utkání, nastoupil Tanoh, ale museli jsme ho po půlhodině stáhnout, protože po faulu na něj dostal žlutou za ruku a jazyková neznalost mu bránila pochopit, co se děje.

Ve druhé části se zdálo, že jsou všichni spokojeni s bodem, ale posledních dvacet minut domácí vyvíjeli tlak, až ho dotlačili do čtvrtého gólu. Jinak si myslím, že jsme předváděli velmi dobrý kombinační fotbal, ale bez bodu.“⋌