Ve 21. minutě jste vedli 3:0. Pamatujete něco takového?
Nevzpomínám si, ale byl to pro nás ideální stav a nečekali jsme, že bude začátek až tak dobrej. A myslím si, že poločas mohl skončit ještě větším rozdílem, protože jenom já jsem měl ještě dvě další šance. Škoda jen zranění Lukáše Masopusta, to je černá kaňka na zápase. Po tom zákroku jsme trošku zvolnili v tempu, ale pak jsme se zase do toho dostali. Vyšel nám i začátek druhého poločasu, kdy jsme dali rychlej gól, ale Dukla chtěla výsledek aspoň trochu zvrátit a dostali jsme dvě zbytečné branky. Nakonec jsme to dohráli s klidem a ještě přidali dva góly.

Po Příbrami jste soupeři venku nadělili druhou šestku. Bude to tak pokračovat dál?
To nevíme, ale rádi bychom ještě venku něco uhráli. Hlavně jsme se chtěli dobře naladit před Evropskou ligou, a to se povedlo víc, než jsme čekali. Hlavně jsme rádi za tři body a teď se budeme připravovat na dlouhou cestu do Astany.

Po delší době zaviněné zraněním jste se opět vrátil do základní sestavy. Jak jste se cítil?
Před zápasem jsem měl trochu strach, protože jsem tam předtím šel dvakrát jen na třicet minut a necítil jsem se moc dobře, takže jsem nevěděl, co to se mnou udělá. Sil jsem měl dost, ale trenér mě raději stáhnul, aby se mi ještě něco nestalo, protože výsledek byl jednoznačnej. Navíc jsem rád, že jsem dal jeden gól, ale mohl to být i hattrick.

Můžete popsat váš gól?
Nejdřív jsem to chtěl kopnout z první levou, ale potom jsem si to přehodil na pravačku a jsem rád, že to tam spadlo.

Myslíte si, že zákrok Ďurici na Masopusta byl na červenou kartu?
Myslím si, že jo. Ten hráč šel podrážkou napřed, a když máme školení, tak rozhodčí říkají, že když někdo jde podrážkou napřed, tak je to surová hra. Těžko říct, jestli to rozhodčí neviděl nebo měl blbej úhel a nechci se k němu vyjadřovat, ale můj názor je takovej, že tyhle zákroky by se měly trestat červenou kartou.

Ďurica byl u obou úvodních gólů. Nebyl to zákrok z frustrace?
Těžko říct…. Je to možný, ale myslím si, že takovýhle zákroky do fotbalu nepatří a byl bych rád, kdyby se to dodatečně řešilo nějakým trestem.

Lukáš Masopust vám asi bude hodně chybět.
Maso jel na vyšetření do nemocnice, takže nevíme, co bude. Lukáš je náš klíčový hráč, a pokud nebude moct hrát, je to pro nás velká ztráta.

Tento výsledek je asi dobrým naladěním před klíčovým zápasem, který vás čeká v Astaně…
Zda nás dnešní vysoké vítězství dobře naladilo, to se uvidí až při zápase. Tam je složitý hlavně cestování a umělka. Teď by to asi chtělo volnější tréninkový režim. Ale s tím si trenér Rada už poradí a potom už se budeme připravovat pouze na Astanu

Trenéra Radu zranění Masopusta trápí:
„Je to kontaktní sport. Byl to tvrdý zákrok, Maso (Masopust) na ten zákrok nebyl připraven a nebyl zpevněný. Je škoda, že k tomu došlo. Maso odjel na vyšetření, přesnou diagnózu zatím nemáme. Nechce se mi věřit, že by Ďurica šel do toho zákroku s nekalým úmyslem. Šel do toho tvrdě, možná byl trochu frustrovaný a ten zákrok z toho tak vykrystalizoval. Pro nás je nejhorší, že je Masopust zraněný. K dispozici asi nebude.“

Vlastimil Cakl