FK Jablonec - FC Astana 1:1

Trenér Astany  Stanimir Stoilov: „Prvních dvacet minut jsme nemohli hrát svoji hru, proto jsme zaslouženě dostali gól. Potom už jsme měli hru pod kontrolou.  Šance měly oba týmy, stejně tak i ve druhém poločase. Remízový výsledek je zasloužený pro obě mužstva a stejně tak body jsou zasloužené. Chybělo nám dost hráčů, ale každý hráč je nahraditelný. Máme dvacet hráčů, dost těch, kteří by je mohli nahradit. Všichni si za dnešní výkon zaslouží pochvalu. Ti, kteří hráli, svůj úkol splnili. Hrát na takovém terénu bylo docela těžké, ale hráči to zvládli.  Bod venku si určitě ceníme.“

Trenér FK Jablonec Petr Rada: „Z mého pohledu mělo utkání vysokou kvalitu, samozřejmě s přispěním soupeře, který je velmi kvalitní, potvrdily to i dva předchozí zápasy. My jsme chtěli do utkání vstoupit jinak než doma s Kyjevem. To se nám podařilo, dostali jsme se do vedení. Vyrovnávací branka byla zbytečná, následovalo tam víc chyb za sebou. Ale myslím, že centr soupeřova útočníka byl přesný a díky němu se soupeř dostal zpátky do zápasu, do  remizy. První poločas jsme odehráli hodně kvalitně, až na jednu šanci, ve které se soupeř dostal za naši obranu.  Celkově jsme měli hodně situací, ve kterých jsme udrželi balón nahoře a snažili jsme se hrát hodně vysoko. Ve druhé půli, až do 70. minuty jsme byli lepší, soupeře jsme do ničeho nepustili, ten hrát jen na brejkové situace. Ale když se pak dostal k míči,  měl rychlý přechod dopředu a z brejkových situací zahrozil.  My jsme naštěstí situaci zvládli a do vyložené šance se Astana nedostala.  Myslím si, že jsme odehráli třetí kvalitní utkání v Evropské lize. Chtěli jsme zvítězit, to se nám, bohužel, nepodařilo. Za výkon, nasazení, přístup a fotbalovost  ovšem musím hráče  pochválit. A musíme uznat kvalitu soupeře.

Góly:  4. J. Považanec   -   11. P. Henrique
FK JABLONEC -  V. Hrubý - T. Holeš, D. Hovorka, D. Lischka, M. Hanousek - L. Masopust, J. Považanec, T. Hübschman, M. Trávník (90. V. Kubista), V. Jovovič (87. R. Acosta) - J. Chramosta (57. D. Ikaunieks)
FC ASTANA - N. Erič - A. Rukavina, J. Postnikov, M. Aničič, B. Zainutdinov - M. Tomasov, L. Kleinheisler, I. Majevskij, P. Henrique (46. S. Mužikov) - R. Almeida (89. R. Murtazajev), J. Kabananga (74. R. Janga)