Jablonec vstoupil do utkání se Sigmou podobně jako v posledních dvou zápasech – se dvěma hroty. Ve středu pole navíc znovu operovali tři kreativní hráči – Pospíšil, Trávník a Mingazov.

Úvod zápasu patřil hlavně Jablonci. Překvapivou střelu vyslal na branku Olomouce Romera a brankář Buchta se jen ohlédl po míči, který těsně minul levou tyč.

O pár minut později se v dobrém světle ukázala dvojce Doležal – Mingazov. Po dlouhém pasu a výměně míče zakončil pěknou akci jablonecký útočník do břevna Olomouce.

Od 17. minuty utkání hráli hosté o deseti. Červenou kartu uviděl obránce Hála za faul na unikajícího Mingazova.

Do další šance se probil Doležal a díky svému důrazu procedil míč před vybíhajícím brankářem hostů. Obrana Olomouce ale dokázal včas uklidit balon do bezpečí.

I v další části první půle to ve vápně Olomouce hořelo. Zprava nejvíce hrozili Tecl s Romerou. Nebezpečná byla ale i Olomouc. Sám se po rohu objevil před Vlastou Hrubým Rajnoch. V zakončení ale zklamal.

První gól utkání vstřelil zaslouženě Jablonec. Aktivní Martin Doležal si skvěle naběhl za domácí obranu a před gólmanem uklidil hlavou míč do sítě. Do dvoubrankového vedení se dostali domácí ještě před koncem poločasu. Autorem gólu se stal stoper Luděk Pernica.

V 61. minutě o sobě opět dal vědět Doležal. Hlavičku namířil ale jen do náruče gólmana Buchty. Tlak Jablonce se neustále stupňoval. Pospíšil po akci z levé strany trefil dělovkou tyč. Od 65. Minuty hrála Olomouc o devíti. Druhou žlutou kartu viděl po faulu na Doležala obránce Jan Rajnoch.

V 80. minutě okořenil brankou svůj vynikající výkon Standa Tecl. O několik vteřin později byl za potlesku domácích diváků vystřídán za hřiště. Finální podobu výsledku dal čerstvě povolaný reprezentant Martin Pospíšil v posledních minutách střetnutí.

Konec prokletí je tu! V mrazivém počasí si Jablonec na domácím hřišti připsal první tři body v sezóně.

Autor: FK Jablonec