Klucký vsadil na stejné hráče jako v posledních zápasech a ti sehráli v Olomouci docela slušnou partii. Ten zápas měl obvyklý průběh Kluckého týmu na hřištích soupeřů. Slušný až hodně slušný úvod a vedoucí gól. S přibývajícím časem však snižující se aktivita, kterou soupeř nakonec v závěru trestal. Takto přišel jablonecký tým o dost bodů, které mohly či spíše měly znamenat ještě výraznější umístění v tabulce. V Olomouci se pískalo na Martina Doležala, ten podle mínění skalních fanoušků z týmu utekl do Jablonce i díky tomu, že fotbalové paragrafy, stejně jako ty normální, bývají hodně pokroucené a mívají hodně skulinek. A jedné z nich využil Mirek Pelta … A byl to právě Martin, který mohl pískajícím domácím ještě přiložit pod kotel, když se díky výborné přihrávce Masopusta dostával do jasné šance, ale špatné převzetí balonu z vyložené šance udělalo jenom šanci. A s těmi má Martin dlouhodobý problém. Dostal se totiž blízko před domácího gólmana Buchtu a ten stačil tečovat do autu.

Druhá půle gradovala ještě lepším fotbalem, hosté od počátku dávali větší důraz na obranu, ačkoli v ní chyběl zraněný pilíř Pernica, jehož Kysela více než důstojně zastoupil. Falta, Plšek i uzdravený Chorý se přes ni nedostávali a když už šance přišla, byl tu Vlasta Hrubý či nepřesnost domácích. Po 70.minutě se tlak domácích zvýraznil a hosté mu odolávali jenom s vypětím všech sil. Hrubý však v bráně dělal zázraky a byl to on, kdo korunoval svůj skvělý výkon ještě v prodloužení, kdy zlikvidoval sólo někdejšího jabloneckého hráče a střelce nádherných branek Moulise. Ty jablonecké koncovky stále zůstávají rébusem.

Pokles aktivity hráčů a stažení před vlastní bránu lze vidět v mnoha faktorech, neodpovídající fyzičce se Klucký až zuřivě brání, ale nějaký důvod to mít musí. Česká liga nemá to tempo jako za Šumavou a pro řadu hráčů, z nichž mnozí pošilhávají po lepším angažmá než je to v Jablonci, by běhat přes 90 minut i s prodloužením problém být neměl. Těch odpočinků v průběhu hry je na českých hřištích docela dost.K dobru je nutné přičíst, že tým do konce zápasu bojoval a když už v závěru přežil ty dvě tutovky Hanáků, bod je odměnou. Je to osmý zápas v lize, ve kterém Jablonec nepoznal hořkost porážky. A to si určitě zaslouží potlesk!

Všichni byli zvědaví na kanonýra Standu Tecla a jeho „co zápas to gól“. Standa se tentokrát neprosadil. Byl přepečlivě střežený, však Radakovič a spol dobře věděli, odkud přichází největší nebezpečí. Ani mladý Jovovič se tentokrát nedostal ke svým už pověstným dělovkám a MIhálik přišel na hřiště až v situaci, kdy na ofenzívu Trávník a spol. už nemysleli. Tak snad si to hoši uschovali až pro příští kolo, kdy v sobotu v 18.15 hodin vyběhne na Střelnici Sparta. A to už bude něco!

Co do atraktivnosti určitě zápas podzimu, snad to probudí i jablonecké fandy. Klucký bude muset řešit rébus v záloze, neboť důrazný Vojta Kubista už nasbíral první porci žlutých karet, po nichž si právě proti Spartě odpočine. Proč to byl se Sigmou teprve poločas? Ten druhý přijde za pár dnů, neboť los Mol Cupu si s Jabloncem zalaškoval, protože na Andrův stadion pojede podruhé. Tak ať to vyjde na Hané i v té „druhé půli.“ Při vší úctě k tomu, jak vypadá Sigma podzim 2017, má určitě Kluckého tým na to, aby šel do utkání s optimismem – a lepší muškou . Pak se dílo může podařit.

Na závěr ještě maličkost: O Hrubém jsem již psal, zmínit musím výborný výkon Marka Kysely, který v tomto utkání nahradil Pernicu. Po tak dlouhé herní pauze si vedl výborně!

Jaroslav Hrabák