Jak to viděl Miroslav Pelta

Jablonec n. N. - Pohled majitele klubu Miroslava Pelty na utkání s Baníkem

9.3.2010

Miroslav Pelta v karikatuře Jana Cikána.Foto: Jan Cikán

Jablonečtí fotbalisté sehráli první utkání jarní části na hřišti soupeře a nedopadli nijak slavně. Ve Vítkovicích, kde hrál BAUMIT s Baníkem Ostrava, prohráli 1:4. Zápas osobně sledoval i majitel jabloneckého klubu Miroslav Pelta.

„Každé utkání hodně prožívám. Tohle bylo trochu zvláštní, protože se hrálo o čelo a musím říct, že jsem klukům věřil. Bohužel, nedopadlo to dobře a jsem zklamaný. Zdálo se mi, že jsme trochu propásli první poločas. Hráli jsme opatrně dopředu, bylo vidět, že jsme se nechtěli dopustit žádné zbytečné chyby a pak přijde hloupá standardka a další chyba v obraně a po vyrovnané hře prohráváme 2:0. Nejvíc zklamaný jsem z toho, že jsme si za celý zápas vytvořili málo šancí a pokud budeme v takových výkonech venku pokračovat, nemáme tam šanci bodovat. Přitom i Ostrava byla zpočátku opatrná, ale dovedla dokonale využít našich chyb, a to rozhodlo. Nedá se říct, že jsme poločas prospali, ale bylo vidět, že jsme měli respekt z rychlých brejkových hráčů Mičoly, Zehera a Varadiho a balony spíš nakopávali dopředu, kde však ve vzduchu vládli Bolf s dvoumetrovým Neuwirthem. Po změně stran byl náš výkon lepší. Začali jsme hrát po zemi a mužstvu prospěl i příchod Jarolíma. Dali jsme balon na zem, zpřesnili přihrávky, a když se za dvoubrankového stavu domácí do útoku netlačili, šli jsme do nich my. Měli jsme převahu, loženku měl Jarolím a gól Davida Lafaty nás postavil na nohy a vypadalo to, že bychom mohli i vyrovnat. Všichni se tlačili dopředu, bohužel, domácí toho využili a ze dvou brejkových šancí dali v závěrečných minutách dva góly a bylo vymalováno. Nakonec daň z toho je příliš krutá, ale prohra za naši malou aktivitu v první půli zasloužená. Jinak v poli jsme byli zcela vyrovnaným soupeřem, ve druhém poločase dokonce lepší, ale bohužel, rozhodují góly, a ty jsme nedali.
V neděli nás čeká Kladno, a to je silný soupeř. V prvním kole vyhráli v Boleslavi a ve druhém na neutrální půdě strahovského stadionu prohráli se Spartou pouze 1:0 a navíc jediný gól padl z penalty. Takže se na zápas všichni těšíme, ale v žádném případě Kladno nesmíme podcenit! Bohužel, za čtyři žluté karty budou stát Lafata a Haurdič, ale snad za ně kvalitní náhradu seženeme.
Jablonecký fanoušek je hodně náročný a namlsaný kvalitním fotbalem. Takže věřím, že ho proti Kladnu přesvědčíme, že hrát umíme, vyhrajeme a zůstaneme v popředí tabulky. Jen tak snad přijde i příště.“