V pozápasovém rozhovoru však Matoušek přiznal, že tým měl v zápase i dost štěstí.

Vyhráli jste poprvé v sezoně na hřišti soupeře, ale výkon asi úplně optimální nebyl…
Přesně tak. Zlín byl jednoznačně lepší. Uhráli jsme to bojovností. Nic jsme nevypustili a to bylo to hlavní v tom zápase. Jsme všichni rádi, že jsme to zvládli.

Začátek nebyl z vaší strany vůbec špatný. Nepůsobilo na vás, že by z vás ševci měli mít větší respekt?
Nepřišlo mi to. Podle mě se od začátku snažili domácí hrát svoji hru. Ze začátku jsme možná lépe presovali a dokázali Zlín dostat pod tlak. Postupně se ale domácí rozehráli a my začali postupně ztrácet. Zaplaťpánbůh, že nám tam padl ten gól. Jinak nevím, co by se dělo.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) v 11. kole FORTUNA:LIGY hostili Jablonec.
Fotbalisté Jablonce vyhráli jedinou brankou ve Zlíně. Rozhodl Matoušek

Byl jste u rozhodujícího momentu zápasu, když jste vypíchl míč Folprechtovi a tečovanou střelou přes brankáře jste vstřelil jediný gól.
Bylo tam u toho trochu štěstí. Takové góly ale padají a ještě padat budou. Já jsem hlavně rád, že to padlo do branky a ne mimo. Celkově je asi potřeba říct, že celý ten zápas byl asi trochu o štěstí.

Ze hřiště jste šel už v 63. minutě. Řekl jste si o střídání sám nebo šlo o nějaký taktický záměr?
Bylo to spíš z taktických důvodů. Zlín nasadil Wagiho (Wágnera), my jsme tam potřebovali poslat někoho vyššího na hlavy, takže to padlo na Vojtu (Kubistu).

S trenérem soupeře Csaplárem máte poměrně blízký vztah. Nemrzí vás ve výsledku, že jste jeho tým připravil o všechny body?
Já jsem trenéru Csaplárovi vděčný, díky němu jsem asi tam, kde jsem. Teď jsem v Jablonci a za ten rozhodující gól jsem rád hlavně za sebe a pro Jablonec. A jestli jsem ho rozesmutněl (zamyslí se), to se může stát ještě tolikrát.

Když se dámy začaly prát....
Když se dámy začaly prát, pomohly pořadatelům hole

Dá se říct, že dnešním vítězstvím jste napravili body ztracené v minulém domácím zápase s Olomoucí?
S tím jsme sem jeli. S Olomoucí jsme byli lepší, jen jsme to nedokázali přetavit ve vítězství. Tady jsme byli horší, ale zase jsme vyhráli. Tři body bereme všema deseti.

Daleká cesta domů bude určitě o to příjemnější.
Přesně tak, nebudeme tam na sebe jen tak koukat a mračit se. Čeká nás nějakých šest hodin v autobuse. Zítra ráno máme trénink, protože už v úterý hrajeme pohár s Brnem. Takže přijedeme a jdeme spát.