Proti Slavii, se kterou máte z minulosti hodně společného, jste odehrál jubilejní stý ligový zápas. Jak jste se na něj těšil?

Těšil jsem se hodně. Chtěl jsem si ho pořádně užít …

Pak ale přišla osudná minuta a zranění. Co se vlastně stalo?

Ten zákrok byl tak ve čtvrté minutě. Na naší půlce byl odražený balon. Trubila šel do skluzu. Balon si trefil, ale pak mi úplně zbytečně otočil stojnou nohu.

Rozhodčí to ani neposoudil jako faul. Nebylo to trochu necitlivé?

Nevím, to musí vědět on. Ja toho sudího ani neznám.

Pak jste byl dlouho ošetřovaný, ale nakonec jste zamířil do kabin na nosítkách. Co teda s kotníkem máte?

V první chvíli jsem si myslel, že bych mohl pokračovat. Než jsem teda na tu nohu podíval, to už jsem věděl, že je zle. Hned jsem odjel na rentgen do nemocnice. Kosti mám v pořádku. Mám velkej výron kotníku a doufám, že jsou vazy v pořádku.

Snažil se týmový doktor vytáhnout krev z otoku nebo to přišlo až v nemocnici? Myslíte, že to alespoň částečně pomohlo?

Hned v kabině mi z kotníku bral krev, která se tam hromadila. Určitě to pomohlo, asi by ten otok byl o hodně větší. Doktor mi říkal, že mi tam praskla nějaká cévka, že se to rychle plnilo krví.

Teď už se blíží poslední ligové kolo, ale to pro vás jistě není to nejdůležitější. Podstatnější je blížící se Euro do 21 let. Myslíte, že se stihnete dát dohromady?

V tuhle chvíli mi je liga už volná. Já věřím, že se uzdravím. Udělám pro to vše. Musím věřit a léčit. Nechci o turnaj přijít.

Byla by to velká škoda. Přeci jste si prošel celou kvalifikací a prakticky jste spolu jako tým už několik let. Je to vlastně poslední sraz této jednadvacítky.

Přesně tak. Byl jsem na všech turnajích naší generace. A o ten nejdůležitější bych přišel! To se nesmí stát …

Byl jste už nějak v kontaktu s reprezentačním doktorem?

V neděli se vrátil z Dubaje, takže v pondělí za ním jedu.

Co na toto zranění říkal trenér Dovalil?

Mluvili jsme spolu hned večer po zápase. Potěšený určitě nebyl a mluvili jsme o různých variantách. Ale já doufám, že na začátku srazu budu připravený na sto procent.