„Neočekával jsem to. Já si myslím, že jsou ve fotbale daleko záslužnější lidi, než jsem já. Snažil jsem se udělat pro fotbal to, co šlo,“ říká skromně sympaťák Jaroslav Horáček.

Mimo předsednictví komise mládeže je ještě oceněný Horáček tajmeníkem Harrachova. „Říkali, že je to za dlouholetou práci pro fotbal v Harrachově a na okrese Jablonec. Já už to dělám asi šestadvacet roků. Začínal jsem tak, že mě tam přitáhl syn, který hrál fotbal. Syn už dávno nehraje a já u toho zůstal doteď,“ říká Horáček.

Ovšem jeho hlavním posláním je práce s mládeží. Té se věnuje bezmála dvanáct let a podle všeho dělá svou práci velmi dobře.

„To je můj hlavní úkol, pracovat s mládeží. Už jsem na okrese jako předseda komise mládeže tři volební období, takže příští rok to bude dvanáct roků. Myslím si, že se mládež dostala na vcelku dobrou úroveň. Teda podle toho, co říkají ostatní,“ říká s úsměvem oceněný Horáček.

Také Jaroslav Horáček si uvědmuje, že bez kvalitních podmínek pro mládež by mohla být ohrožena budoucnost dospělých soutěží.

„To je to, co říkám já. Když nebude mládež, tak nebude za pár roků mít kdo hrát fotbal. Myslím si, že je to poměrně dost důležitý pracovat s mládeží. Hlavně v dnešní době, když mají spoustu jiných zájmů a aktivit,“ dodal Jaroslav Horáček.