Tady nebylo co řešit. V lize neporažení fotbalisté Jablonce si přenesli pohodu z úvodu sezony i do domácího poháru
 a ve 2. kole MOL Cupu postoupili přes třetiligové Domažlice po jasné výhře 4:1.

V utkání hraném v Postřekově nedaleko Domažlic se za hosty prosadili Mehanović, Kouřil, Doležal a Kubista. Za domácí v úplném závěru korigoval Černý.

„Všichni víme, že poháry jsou nevyzpytatelné. Hráči Domažlic byli prvních dvacet minut velmi kvalitním soupeřem. Tyto zápasy se většinou zlomí prvním gólem, i proto jsme rádi, že jsme si do poločasu udělali tříbrankové vedení. Druhou půli bylo důležité, abychom neudělali nějaké nesmyslné chyby, které by nás mohly znervóznět. Po brance na 4:0 už jsme si hlídali hlavně to, aby se nikdo nezranil.
I když jsme měli ještě několik brankových příležitostí, tak domácí byli za snahu odměněni alespoň jednou brankou," řekl spokojený Zdenko Frťala, trenér posledního finalisty.

Ve včerejším programu 2. kola došlo i na jedno překvapení na úkor Teplic, které vypadly po porážce 0:1 na hřišti Králova Dvora. Severočeši stejně jako loni končí se soupeřem z nižší soutěže. Před rokem podlehli ve třetím kole druholigovým Pardubicím 0:3. Dalších šest prvoligových týmů, které byly včera ve hře, postoupilo v poháru do dalšího kola.

Liberec se do soutěže zapojí až ve 3. kole, které je na programu 21. září.

Domažlice – FK Jablonec 1:4 (0:3)

Branky: 87. Černý – 37. Mehanovič, 40. Kouřil, 45. Doležal, 64. V. Kubista.

Sestava Jablonce: Hrubý – Kouřil, Pernica, Hybš – Bazal, V. Kubista (74. M. Kubista), Pospíšil, Hanousek – Mehanovič (46. Trávník) – Wágner (64. Mihálik), Doležal. Trenér: Frťala.