Železný Brod – FKP Turnov B 1:0 (0:0)

Diváci, kteří se sešli na stadion Železného Brodu sešli, viděli jedno z nejlepších domácích utkání této sezony. To i přes to, že nepadlo moc branek. Od začátku bylo k vidění několik šancí na obou stranách a hra se rychle přelévala od jedné branky ke druhé. Několikrát se dokonce ozvala také branková konstrukce. Turnov B, který je v tabulce na opačné straně než domácí Brod, chtěl hrát fotbal a byl také mírně lepším týmem. Ovšem šance na vstřelení branky si spíše vytvořil domácí tým. Skórovat mohl například Hadač tváří v tvář brankáři hostů, ale neprosadil se. Podobně na tom byl také Holeček.

Po bezbrankovém poločase se diváci dočkali gólu až na sklonku 70. minuty. Hadač zahrával dlouhé vhazování, míč se po prodloužení dostal ke Kovářovi, který jej hlavou doklepl do branky. V dalších minutách nebyla nadále nouze o šance, ale přišlo také zbytečné vyloučení Krále, který si neodpustil oplácení a musel předčasně do sprch, takže určitě vynechá poslední jarní zápas Brodu.

Branka: 68. Kovář. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 1:4, ČK: 85. Král (ŽB). Diváků: 120. Ž. Brod: Kordík – Šimek, Berka (65. Vozka), Kovář, Král – Hartl, Wanacki, Havrda (80. Picek), Hadač – Maryško, Holeček (88. Pala).

Pěnčín – Doubí 6:1 (1:0)

Ani jednomu z týmů již o nic nešlo, takže se mohl hrát bezstarostný fotbal. Favorizovaný Pěnčín se dostal hodně brzy do vedení, kdy po výkopu brankáře hostů se míč dostal od Jana Matějčka a Chlomka k Hlubučkovi. Posledně jmenovaný pak křižnou střelou otevřel skóre zápasu. Následně mohl Pěnčín vstřelit další branku, ale Hlubučkův centr Chlomka ve vápně nenašel. Po půlhodině hry měl dvě velké šance na skórování Hájek, ale nedokázal je využít. Před odchodem do kabin ještě mohli hosté vyrovnat, ale gólman Pivrnec zázračně podržel svůj tým. Když v poslední minutě prvního dějství netrefil Chlomek prázdnou bránu, šlo se do kabin za stavu 1:0.

Hned dvě minuty po změně stran zahrával přímý kop Balásek a našel hlavu Hlubučka, který se krásně trefil do šibenice na 2:0. Nepříjemnost pro Doubí přišla o minutu později, kdy se při snaze vytěsnit střelu mimo tyče zranil brankář Mohr. S poraněným ramenem musel střídat a tato nepříjemnost jej provázela také v nedělním utkání III. třídy v utkání Mšena C s Jistebskem, kde jako asistent rozhodčího musel ovládat praporek jen levou rukou. Nicméně po následném rohovém kopu Pěnčína se náhradní brankář ani nestihl rozkoukat a musel lovit míč ze sítě po brance Chlomka. O další dvě minuty později napřáhl ke střele Ráček a náhradní brankář kapituloval znovu. Krátce na to trefil kanonýr Pěnčína břevno, ale o další minutu později byl již přesnější a dával na 4:0. Tentýž hráč pak završil hattrick, když zužitkoval centr od aktivně hrajícího Záveského. Pak již pomalu Pěnčín přestával hrát a hosté laxního přístupu využili ke vstřelení čestného úspěchu Kahlem v 79. minutě.

Branky: 52., 62. a 73. Chlomek, 2. a 47. Hlubuček, 54. Ráček – 79. Kahl. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 0:2. Diváků: 100. Pěnčín: Pivrnec – Regenermel, Heinrich, Balásek, J. Matějček – Ráček (59. Jiskra), Pszyk, Záveský, Hájek – Chlomek, Hlubuček.

Desná – Skalice 4:1 (3:0)

Fotbalisté Desné měli před sebou nelehký úkol, kdy museli porazit Skalici, aby si uhájili příslušnost v soutěži také v dalším ročníku. Hosté měli velkou šanci ve 4. minutě, ale Řezáč minul branku. Z následného brejku se prosadila Densá. Kořínek unikl po levé straně a přesnou přihrávkou vybídl Pfeifera ke skórování. O pár minut později mohl dát druhou branku sám Kořínek, ale neprosadil se. Po nevyužitých šancích na obou stranách se skóre měnilo po půlhodině hry. Po chybě obránce hostů se přesnou střelou trefil Pfeifer, čímž stanovil poločasové skóre 3:0.

Po změně stran pokračovala atraktivní kopaná, a také o další šance nebyla nouze. Na branku si však stovka diváků musela počkat až do 74. minuty. Pipek přesným centrem našel Kobylku, který hlavou poslal Desnou do senzačního vedení 4:0. O pár minutě později mohl dát pátou branku Desné Blažek, ale v dobré pozici minul. Poslední slovo tak měli hosté, když pět minut před koncem skóroval Martínek. To však již nezměnilo na tom, že se Desná zachránila v soutěži i pro další soutěžní ročník, protože Velké Hamry svůj zápas v Jablonci nad Jizerou prohrály. Kaňkou na utkání je situace okolo obránce Jakuba Smoleňáka. Ten si vážně poranil koleno a musel být transportován do nemocnice.

Branky: 5. a 45. Pfeifer, 31. Špaček, 74. Kobylka – 85. Martínek. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Desná: Žanta – Smoleňák (77. Blažek), Hudec, Křemen, Kopal – Pfeifer, Šindelář (86. Doubek), Pipek, Kobylka – Kořínek (70. Hollmann), Špaček.

Jablonec n. J. – Velké Hamry 2:1 (0:1)

Velké Hamry odjely na půdu vítěze soutěže s cílem bodovat, aby si udržely naději na záchranu soutěže. Úvod zápasu patřil domácím, když si vytvořili několik šancí, ale využít je nedokázali i díky dobře hrající defenzivě Hamrů. Navíc se Hamry k překvapení všech dostaly do vedení. Z více než dvaceti metrů napřáhl Mihálik a přesně trefil šibenici domácí branky. To byl pro Jabloneček šok a domácí se vůbec nemohli dostat zpět do hry, byť si vytvořil několik možností na vyrovnání. Velké Hamry ale odolaly a udržely nadějný poločasový stav 0:1.

Po obrátce domácí zabrali, protože se chtěli s domácím publikem rozloučit vítězně. Po několika šancích přišlo vyrovnání. Standardní situaci zahrával Paldus a odražený míč poslal do sítě Holman. O tři minuty později musel po kopnutí protihráče ze hřiště Lukáš Prousek, což bylo oslabení zadních řad Hamrů. Skóre se až do závěrečných minut neměnilo, takže měly Hamry stále naději na záchranu, kdyby udržely bod. Jenže další komplikace přišla dvě minuty před koncem, kdy se nechal vyloučit střídající Řezáč, a Hamry dohrávaly s devíti hráči. V poslední minutě nastaveného času se dostal ke střele Paldus, Veselý však jeho pokus zlikvidoval, ale v následném závaru se nejlépe zorientoval Bistiak a sebral tak Hamrům veškerou naději na setrvání v soutěži.

Zápas v Jablonci nad Jizerou však měl po jeho konci nepříjemnou dohru. Podle informací Deníku a vyjádření pořadatelů zápasu vběhli po odpískání na hrací plochu Vladimír a Lukáš Prouskové, kteří trojici rozhodčích zasypali nadávkami. K většímu incidentu naštěstí nedošlo díky bleskovému zásahu pořadatelů. Nechyběl však na závěr roztržky také plivanec směrem k rozhodčímu. Celý skutek pak rozhodčí popsali do zápisu i s delegátem, takže se dá očekávat dohra také u disciplinární komise.

Branky: 60. Holman, 90. +3 Bistiak – 14. Mihálik. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:6, ČK: 63. L. Prousek, 88. J. Řezáč (oba VH). Diváků: 190. V. Hamry: Veselý – Průcha (82. Řezáč), L. Prousek, Zajíček, Jiřikovský – Kobr, Tomeš, V. Prousek (67. Vít), Mihálik – Kavan (65. R. Prousek), Miček.