Jablonec nad Nisou / Starší dorost FK Jablonec 97 zahajuje v pondělí 7. ledna 2008 zimní přípravu. „Všichni hráči se v 15.30 hodin sejdou v areálu v jabloneckém Mšeně a první letošní trénink absolvují na tamější umělé trávě,“ prozradil místo konání prvního tréninku vedoucí jabloneckého dorostu Pavel Bursa.
Trenér Skuhravý připravil pro hráče náročnou přípravu zaměřenou na fyzickou vytrvalost a herní taktiku. V rámci zimní přípravy proběhnou dvě týdenní soustředění v domácích podmínkách a další její součástí bude řada přípravných zápasů.
„Ty se budou hrát na umělém povrchu z části doma, tedy ve Mšeně, a k některým zápasům budeme také zajíždět na hřiště soupeřů,“ sdělil dále Bursa.
V přípravných zápasech si zahrají hráči celého kádru a soupeři jim budou týmy dorostenecké extraligy a České ligy. Příprava bude náročná a dlouhá a povede až k prvnímu jarnímu soutěžnímu utkání, které se uskuteční v sobotu 15. března 2008 v jabloneckém Mšeně, kde soupeřem jabloneckých bude B tým Hradce Králové.
Trenér Roman Skuhravý nebude mít pro jaro k dispozici dva hráče z Bosny Mešanovice a Havrdiče, kteří se připravují s ligovým týmem Františka Komňackého. Dále bude postrádat Josefa Mičku, Jana Rumana, Jana Vávru a Michala Zemana, kteří se připravují s rezervou.