Bránili jsme dobře, ale na úkor ofenzívy,“ řekl zkušený záložník Tomáš Michálek.
Utkání na Spartě pro vás skončilo relativně příznivým výsledkem, ale Jablonec chtěl víc.
Nevím, co na to říct. Nejsme v dobré situaci, potřebujeme každý bod a určitě by pro nás bylo lepší tady neprohrát, ale každý viděl, že jsme neproměnili první čistou šanci a asi jsme si nezasloužili vyhrát.
Vraťme se k té vaší přihrávce z 5. minuty zápasu, kdy jste přihrával do vyložené šance Strakovi, ten však gól nedal. Jak jste to celé viděl?
Musím se přiznat, že moje první myšlenka byla vystřelit, ale balon se mi hodně točil. Svezl se mi po noze a nakonec z toho vznikla přihrávka hodně překvapivá jak pro Řepku, tak i pro Straku. Míč jsem prudce nastřelil, dostal se až ke Strakovi. Je škoda, že to tam nedal.
Asi do 70. minuty jste se věnovali hlavně bránění, ale potom jste přidali ve hře dopředu a do konce zápasu jste byli o něco lepší.
Asi to tak bude. Fakt je, že si Sparta moc šancí nevypracovala. Měla problémy s naším obsazováním, v obraně jsme hráli dobře, což dokazuje to, že si domácí za celý zápas vypracovali pouze dvě čisté šance. A že jsme ke konci zápasu otevřeli hru? To přece bylo naší povinností pokusit se s výsledkem něco udělat.
Nebyla branka v naší síti zbytečná?
Tak každá je zbytečná. Škoda té standarky. Asi to tam kluci už pouštěli do autu. Kdybychom ji dohráli až do konce, tak by Sparta gól nedala a měla by asi větší problémy.
Zdálo se, jakoby Sparta nevěděla jak na vás.
Eliminovali jsme jejich střed a snažili jsme nenechat je hrát po stranách. Ale na druhou stranu to bylo na úkor naší hry hrát dopředu.
Z vašich slov je slyšet, že jste tady chtěli bodovat.
Tak to určitě. Výsledek 0:1 na Spartě je prostě prohra. Ale důležité zápasy nás doma ještě čekají a hlavně ten příští doma s Mostem bude hodně důležitý.