Při jistém sestupu Nového Boru do krajského přeboru to odskáčí dvě mužstva. Mohou to být Cvikov, rezerva Turnova, Hejnice a také Mimoň. Právě Mimoň si těžce zavařila inzultací proti Vratislavicím, za což přišla o tři body.

Zajímavý tak jistě bude duel tuto sobotu, kdy Turnov B hostí Cvikov. Příští týden navíc ve Cvikově hraje Český Dub, který předtím hostí Hejnice. A trenér Dubu Martin Pěnička chce bodovat v obou zápasech. Kombinací, kdo sestoupí, je stále celá řada.

V I. A třídě vítězné Mšeno doprovodí do KP Jabloneček, do I. B třídy sestupují Stráž pod Ralskem a Ruprechtice, podle posledních informací se do soutěže nepřihlásila Hlavice B.

V I. B třídě Západ se raduje z postupu do I. A třídy Česká Lípa B, na Východě je to Bozkov, ovšem vzhledem k nepřihlášení se Hlavice postoupí i třetí tým s vyšším počtem bodů, a tak se v posledních dvou zápasech rozhodne mezi Malou Skálou a Heřmanicemi.

Z obou soutěží sestupují dohromady čtyři mužstva - dvě a dvě. Jasnými jsou Hodkovice a Kokonín. V Západu druhým může být směrem do okresu Velký Valtinov, Bukovany nebo ještě také Habartice. Právě Habartice v neděli hostí Velký Valtinov a výhra by jim dala pečeť I. B třídy na další sezonu.

Ve druhé skupině je situace ještě dramatičtější, protože ve třech bodech jsou Držkov, Zásada, Železný Brod B, Víchová a Mšeno B. Zde spolu v neděli hrají Víchová a Zásada. Železný Brod bude bojovat o tři body na hřišti spřízněné Malé Skály.

Mšeno má doma těžkého soupeře Bozkov, ale je předpoklad, že tým bude posílen o maximálně možný počet hráčů A týmu. Držkov bude bojovat o naději v Horní Branné. O všem se tak rozhodne až v posledním kole, ve kterém Zásada hostí Horní Brannou, Držkov Jenišovice a Brod B Mšeno B.

Do I. B třídy postoupí z okresu Liberec Doubí, z Jablonecka Maršovice, z Českolipska Jestřebí, které se roky zdráhalo postoupit, přestože několikrát okres vyhrálo a ze Semilska jeden z trojice Lomnice nad Popelkou B, Nová Ves a Studenec.

Z jabloneckého okresu v případě sestupu tří celků z I. B třídy (dva jsou jistí, Hodkovice a Kokonín) sestoupí do Okresní soutěže tři celky, Nová ves, Zásada a Camel. Pokud z I. B třídy sestoupí Víchová, rozhodne se mezi Camel a Zásadou.