V přípravě se vám střelecky dařilo a v generálce jste dal hattrick. Dá se říct, že navazujete na úspěšné ligové jaro?

Tak jsem rád, že mi to tam padá, ale to teď není tak důležitý. Hlavní je, aby to přišlo teď od čtvrtka. Pro každého je dobrý, že góly dává, ale teď to ještě nic neznamená. Důležitý to bude až soutěžním utkání.

Se spoluhráči jste absolvoval vcelku náročnou letní přípravu. Jak byste po těch několika týdnech zhodnotil aktuální formu týmu?

Zatím si myslím, že je to dobrý. Ale jak říkám, je to pořád jen příprava. Bude záležet na prvních zápasech, na dvojzápase s Albánci a jak odstartujeme ligu. Pak můžeme říct, jestli příprava byla dobrá nebo ne.

Proti týmu z Albánie jste ještě nehrál, ale máte s týmem prostudovanou jejich hru, tak co by mohlo na Flamurtari platit?

Já si myslím, že bysme se měli snažit pořád hrát svojí hru, hrát zodpovědně zezadu, protože hrajeme první zápas venku. Musíme se snažit neinkasovat a když si vytvoříme nějaké šance, tak se je musíme snažit využít.

Takže to nebude pro Jablonec typická hra ve stylu „dát rychlý gól“?

Tak to by bylo ideální, ale jak říkám, musíme hrát zezadu ze zajištěné obrany, soupeře moc neznáme. A samozřejmě hrát dopředu. Ale kdyby to vyšlo, jak říkáte, že dáme rychle góla, tak by to byl ideální scénář. Rozhodne se v těch dvou utkáních na hřišti, kdo bude lepší.

Generálka s Varnsdorfem skončila 6:0, takže jste v přípravě poprvé neinkasovali. Je to předzvěst úspěšného vstupu do Evropské ligy?

Teď nejde o to, jestli dáváme hodně gólů, nebo jestli dostáváme málo gólů. To se všechno bude počítat až od čtvrtka. Určitě je to dobrý pro sebevědomí celého mančaftu, ale důležitý to bude až ve čtvrtek.