Dvoudenní turnaj pořádala Fotbalová akademie FK Jablonec 97 na čtyřech hřištích – ve Mšeně, v Břízkách a Lučanech. V každé žákovské kategorii (mladší a starší žáci) bojovalo o prvenství deset týmů. První den se bojovalo ve skupinách, odkud první dva týmy postupovaly do finálové části, zbývající hrály o udržení. Ve skupině starších žáků si postup ze skupiny vybojovaly týmy Mostu, Hradce Králové, Příbrami a Slavie Praha. V prvním semifinále porazil Most Hradec Králové 2:0, ve druhém zdolala Příbram Slavii 2:1. Ve finále pak Most porazil Příbram 2:0. Nadějím FK Jablonec se nedařilo podle představ domácích trenérů a ze skupiny nepostoupily a bojovaly pouze o 7. místo. V tomto zápase remizovali jablonečtí hráči s Lubinem 1:1, ale na pokutové kopy vyhráli 3:2.
V kategorii mladších žáků postoupily do finále týmy Příbrami, Hradce Králové, Mladé Boleslavi a Teplic. V semifinále si postup vybojoval Hradec Králové, který porazil Příbram 2:0 a Mladá Boleslav, jež zdolala Teplice 3:2. Dramatické finále skončilo bez vítěze, neboť zápas v normální hrací době skončil 1:1. O vítězi tak rozhodovaly pokutové kopy, na které byli úspěšnější fotbalisté Hradce Králové, kteří vyhráli 3:1.
Ani v této kategorii se Jablonečanům příliš nedařilo a stejně jako starší žáci, mladší žáci hráli pouze o sedmé místo. Tento zápas skončil vítězstvím Jablonce v poměru 2:1, když porazil Venglošovu fotbalovou akademii Bratislava.
Turnaj se za dobu své existence zapsal svou fotbalovou úrovní jako špičková sportovní akce, která svým významem překročila hranice města. Úroveň turnaje byla jako vždy kvalitní, k čemuž přispěli i zahraniční účastníci z Polska a Slovenska.
V sobotu přijal starosta města Jablonce Mgr. Petr Tulpa představitele všech týmů za přítomnosti zástupců FK Jablonec, a po slavnostním přijetí následoval oběd. Účastníci obdrželi propagační předměty a zapsali se do knihy významných návštěv města.
Pro všechny účastníky turnaje, zástupce politického a sportovního života ve městě byl uspořádán ve sportovním areálu společenský večer s živou hudbou a bohatým občerstvením.
„Velký dík patří všem, kteří se na organizaci turnaje podíleli. Děkuji p. Churému, předsedovi FK Lučany, za perfektně upravené hřiště včetně zázemí, manželům Rozkovcovým, panu Vosikovi za řízení rozhodčích, p. Kotykovi a Routovi za organizaci turnaje na hřištích v Lučanech a v Břízkách,“ nezapomněl poděkovat šéftrenér žáků a jeden z pořadatelů Michal Kolčava.