Kouč juniorů měl i přes vítězství přesto k výkonu výtky. „S výsledkem panuje spokojenost, ale s hrou už tolik ne. Máme tam pár mladších hráčů a máme co zlepšovat," uvedl Drsek.

HNED ZAČALI ÚTOČNĚ

Už první nebezpečný centr z levé strany se otřel o soupeřovu tyč. Po čtvrthodině hry poprvé udeřilo gólově po spolupráci hráčů ročníku 1998. Haitl vymyslel ideální přihrávku za obranu pro Schöna, jenž dokázal míč poslat přes gólmana do sítě. Zeleno bílý tým přidal druhou branku ve 24. minutě po rohovém kopu, hlavou se prosadil zkušený kapitán Tichý a mohl zdviženou paží oslavit druhou branku svého celku.

Votroci ale začali prokazovat své kvality. Po třiceti minutách hry hasil velké nebezpečí jablonecký brankář Repáň, jenže o pět minut později stejně kapituloval a hostující Brokeš dokázal zblízka snížit na 2:1. „Přestali jsme hrát a koledovali si. Zlomilo se to až třetím gólem, kdy soupeř udělal chybu. Hrál malou domů, Schön tam vběhnul a dokázal to uklidit. Ten gól pro nás byl povzbuzující, trochu víc jsme se uklidnili," popisuje třetí, zřejmě rozhodující gólový moment zápasu trenér Drsek.

MOHLI JIM DÁT I PÁTOU

Hra se i poté přelévala ze strany na stranu. Hosté vyzkoušeli Repáňovu pozornost pokusy Brokeše či Habrmana. Dvanáct minut před koncem zápasu nařídil po sražení Schöna pokutový kop pro naše barvy rozhodčí Hrubeš. Kapitán Tichý pak poslal míč z penaltového puntíku zkušeně přesně k levé tyči hradecké branky. Pátou branku mohli Jablonečtí přidat po dravém průniku Pleštila, jenže Štěpánek jeho pobídku neproměnil a nechal tím vyniknout hostujícího brankáře. Jablonec zatížil dvěma góly kapitána Tichého a mladíčka Schöna hradecké konto čtyřmi přesnými zásahy. Trenér přesto viděl na zápase i negativa. Na adresu dvougólového usměvavého Schöna dodal. „Je gólový. Ale občas mívá momenty, kde ten gól nepřijde, a ta jeho lampička (úsměv na tváři) zhasne. Když ale gól dá, tak svítí celý den, je to na něm hrozně znát. Má velké předpoklady, stejně jako další mladí kluci," uvedl na adresu jabloneckých mladíků. Ale zároveň i káral. „Hra na míči se mi moc nelíbila. Bylo tam až moc nakopávaných míčů, musíme více pracovat na sebevědomí, abychom se i v tomto zlepšovali," pravil Drsek.