To se také naplňovalo hned od úvodního hvizdu rozhodčího. V 6. minutě se k propadlému míči za hradeckou obranou dostal hostující Vukovič a podél vyběhnutého Zavřela poslal hosty do vedení. Jenže z vedení se neradoval Jablonec moc dlouho. V 13. vydoloval míč zpod jabloneckého obránce Vlček a přesnou přihrávkou před brankou našel domácího Kopáče, který chladnokrevně svoji šanci proměnil a srovnal na 1:1.

O chvíli později agilní Zec vybojoval míč, přihrál nabíhajícímu Vlčkovi a jeho bombu Fendrich vytěsnil na roh. Z následujícího rohového kopu Vlček hlavou opět těsně minul. V této fázi zápasu Votroci svého soupeře jasně přehrávali. Gólově se opět prosadili v závěru první půle. Nejprve se po lajně individuálně uvolnil Voltr a nechytatelnou ranou na zadní tyč poslal svůj tým do vedení 2:1. A v poslední minutě již bylo skóre 3:1. Přetažený rohový kop Voltra vrátil před branku Novotný a Kopáč hlavou nedal hostujícímu brankáři šanci.

Tak jak skončil první poločas, tak začal i druhý. Již v 56. nejprve hlavičkoval Hock, jeho šanci ještě zlikvidoval brankář Fendrich, ale vyražený míč hlavou doklepl Zec na 4:1. Za dvě minuty servíroval před branku Jablonce Doležal, ale Kopáč tentokrát velkou šanci z hranice malého vápna neproměnil. Deset minut před koncem zápasu se jablonečtí hráči dostali k ojedinělé šanci, když Jurča našel na malém vápně Vukoviče, kterému stoprocentní šanci zlikvidoval Erik Zavřel. Jablonecká šance byla tou poslední v celém utkání.

Hradec Králové - Baumit Jablonec 4:1 (3:1)

Branky: 13. a 45. Kopáč, 42. Voltr, 55. Zec - 6. Vukovič. ŽK: Vlček, Krčál - Štěpánek, Fendrich, Vaněček, Vaníček. Rozhodčí: Hock. Jablonec: Fendrich - Landovský, Simerský, Kubista (46. Skwarczek), Vaníček, Helm (46. Štěpánek), Pavlata, Linka, Štemberk (46. Vaněček), Vukovič, Just (74. Jurča).