Juniorka měla po posledním nepovedeném zápase v Hradci Králové co napravovat. Zřejmě i proto se do jihlavského protivníka zakousla s chutí hned od začátku.

Zelenobílí dobře kombinovali a šance přicházely jak na běžícím páse. Vukovič neprostřelil z pár metrů brankáře Rožníka, chvíli poté mu další dobrou příležitost stačili zblokovat obránci soupeře. Podobně si počínal v zakončení také Just, jeden brejk zakončil střelou mimo, druhý mu gólman stačil vyrazit na roh. Jablonec pouštěl Jihlavu přes půlku jen sporadicky, další nadějné brejky zahazoval Helm. Hosté o sobě dali vědět až po dvaceti minutách hry zásluhou útočníka Klimenta. Ten nejdříve mířil z levé strany prudce ke vzdálenější tyči, o minutu později z podobné pozice rozezvonil dokonce tyč Fendrichovy branky.

Úvodní branky se diváci dočkali po pětadvaceti minutách hry, po rohovém kopu Justa chyboval jihlavský brankář, míč poskakující před brankou ale poslal hlavou pod břevno vysoký Simerský 1:0.

Hosté nadále ztráceli balony ve středu hřiště, několikrát toho mohl využít v další branku především na pravé straně Helm. Jabloneckým se zrod úvodní branky po rohovém kopu zalíbil, a tak si ji stejně úspěšně zopakovali také ve 34. minutě, roh opět rozehrál Just, tentokrát na hlavu Vukoviče, který prudkou hlavičkou vymetl pavučinky v jihlavské šibenici 2:0.

I třetí branka přišla po rohovém kopu Justa, ten rozehrál míč nakrátko s Pavlatou, po jeho centru se před gólmanem zjevili volní Vukovič s Šidlem, vyměnili si balon a Šidlo vstřelil třetí branku Baumitu.

Hosté o poločase dvakrát vystřídali, Vokounův centr a hlavička Koudelky ze 47. minuty jen protáhla Fendricha v jablonecké brance. Na druhé straně centr Vaníčka nestačil v pádu trefit do sítě ani Just ani Vukovič. Srbský útočník zazdil v 51. minutě tutovku, šel sám na gólmana, zkoušel ho přehodit, jenže míč skončil mimo branku. Gólově se tak prosadil až po centru Simerského Just, ve vápně se šikovně zbavil obránce a tvrdou střelou zvýšil na 4:0. Pátou branku připravil Just pro Vukoviče a hosté už byli zralí na ručník. Dorazit je mohla opět dvojice Just Vukovič. Vukovič v 67. minutě z blízka nedokázal usměrnit míč za jihlavského gólmana, Just zase pálil po rychlém brejku levou nohou slabě.

Trenér juniorky Roman Skuhravý měl přesto po vysokém vítězství důvod k radosti. „Jsme moc spokojení. Evidentně je vidět, že když jsou naši kluci v klidu, že jim to jde. Po Hradci jsme měli takový menší pohovor a jsem rád, že dnes už to můžeme brát jen jako menší výpadek. Dneska jsme lidi, co tu byli, pobavili skvělým fotbalem a o to nám jde," řekl spokojený trenér.

I jeho však mrzely další neproměněné šance jeho svěřenců. „Bavíme se o tom stále. Řekl bych, že je to problém celého našeho klubu, jak dorostů, tak i áčka. Máme v tom problém, chceme na tom pracovat, ale bohužel se nám zatím nedaří to proměňování. I když je fakt, že nemůžeme chtít každý zápas dávat devadesát procent šancí," zamýšlí se trenér nad produktivitou.

V příštím kole zajíždí jablonecká juniorka na hřišti prvního Brna, které suverénně vede juniorskou ligu s šestibodovým náskokem a pouhou jedinou porážkou v sezoně. „I proto jsme chtěli dneska vyhrát, abychom si to právě v příštím kole v Brně s nimi mohli rozdat na férovku. Pokud podáme takový výkon jako dneska, nemusíme se bát ani Brna," věří trenér Jablonce Roman Skuhravý.

Baumit Jablonec - Vysočina Jihlava 5:0 (3:0)

Branky: 36. a 65. Vukovič, 25. Simerský, 43. Šidlo, 62. Just. Rozhodčí: Ochotnický, ŽK: 28. Just - 44. Koudelka, 52. Sodomka, 78. Kliment, 81. Přibyl. Jablonec: Fendrich - Landovský, Simerský, Šidlo, Vaníček - Helm (63. Štemberk), Jurča (68. Skwarczek), Pavlata, Linka, Just (82. Kozel) - Vukovič (77. Štěpánek).

Autor: Jan Bendl