Celkem čtrnáct dnů trvala přestávka nadějných svěřenců trenérů Kluckého a Drska před posledním ligovým zápasem v tomto roce. Juniorku Jablonce čekal velmi silný soupeř z Ostravy, který byl v tabulce těsně nad nimi. Rozloučení to nebylo vítězné. Domácí totiž vstřelili kontaktní branku až osm minut před koncem a nezbylo jim dost času vyrovnat. Jablonec tak prohrál s Ostravou 1:2.

Domácí vstoupili do utkání bez bázně a hany, ale ani Ostrava nezaspala. V prvním poločase se tak hrála především vyrovnaná partie, kde se čekalo na zaváhání soupeře. První gól přišel po půl hodině hry, kdy se mezi střelce zapsal hostující Szotkowski. Oba týmy branka nakopla, ale opět chyběla větší přesnost v koncovce a to na obou stranách. Hlavně domácí předvedli několik slibných kombinací, ale vyrovnat se Jablonci do poločasu nepodařilo.

Snížení Jablonce přišlo příliš pozdě

Jabloneckým nepomohlo ani poločasové střídání, v kterém nahradil Palatického Bulíř. Deset minut po změně stran přidal druhou branku do Valešovi sítě hostující Šichora. O svůj náskok Ostrava nechtěla přijít a hrozila především z protiútoků. Jablonec měl naopak míč na kopačkách častěji a zkoušel se ke snížení prokombinovat. Zkorigovat stav zápasu se ovšem domácím podařilo dost pozdě. Desátou branku na podzim si připsal nejlepší střelec Jablonce David Breda v 82. minutě. V posledních minutách hosté hlavně bránili a nakonec i úspěšně. Jablonec si vypracoval píležitosti ale ani jedna z nich vyrovnání nepřinesla.

„Především šlo o vyrovnané utkání. Soupeř hrozil hlavně z brejků. Podle mne jsme nehráli to nejlepší co můžeme. Někteří hráči měli možná svázané nohy. Opět jsme si dokázali vypracovat brankové příležitosti, ale Bredova branka přišla pozdě a už jsme neměli čas vyrovnat. Soupeř si to pohlídal a musím mu pogratulovat," zhodnotil poslední zápas asistent trenéra Pavel Drsek.

Odehrají ještě přátelské utkání

Junioři tak na podzim nasbírali celkem 27 bodů a vzhledem k vývoji na začátku sezóny panuje u trenérů relativně spokojenost. Tým se totiž musel popasovat s výraznou marodkou. „Mrzí mě i zranění Adama Housera. Po jeho návratu je vidět, že kondice ještě není úplně nejvyšší, ale má fotbalovou kvalitu," dodal Drsek. „Dali jsme dost gólů, ale podle mne jich mělo být víc. Trápilo nás hlavně neproměňování šancí. Pochválit musím našeho nejlepšího střelce Davida Bredu," dodal bývalý prvoligový hráč.

Juniorka ještě v tomto týdnu sehraje jedno utkání proti německému FC Oberlausitz Neugersdorf, kde působí i Luboš Loučka. Zápas se uskuteční ve středu 25. listopadu od 18 hodin ve Mšeně.

FK Jablonec - FC Baník Ostrava 1:2 (0:1)

Branky: 82. Breda - 31. Szotkowski, 55. Šichor. Rozhodčí: Černý - Mokrusch, Vitner. ŽK: 2:0. Diváků: 100.

FK Jablonec: Valeš - Skuhravý, Tichý, Novák (76. Šedý), Breda, Palatický (46. Bulíř), Jakovlev, Žemba (63. Díl), Kuhn, Houser, Kubista.

FC Baník Ostrava: Chmiel - Honiš, Mešaninov, Šichor, Szotkowski, Behan, Marek (90. Holešinský), Ožvolda, Strakoš, Tomšů, Karčmář.