Jablonec neměl dobrý vstup do zápasu, když se hned po třech minutách dostali domácí do vedení. Domácí vystihli nepovedenou rozehrávku Jablonce a David Čížek proměnil svou brejkovou situaci střelou k tyči ve vedoucí branku zápasu. Hra pak pokračovala v poměrně vysokém tempu a šance byly k vidění na obou stranách. Radost na straně Jablonce propukla v 11. minutě, kdy po krásné akci Vaníček centroval do vápna a Radim Jurča se zblízka nemýlil.

Jenže pak přišla hrozivá chyba na straně Jablonce v defenzivě, kdy měli domácí spoustu času na centr, který od nohy vypustil Čížek a přesně zakončoval nikým nehlídaný Kraus se prosadil hlavou mezi malým vápnem a značkou pokutového kopu – 2:1.

„V první půli jsme ještě měli štěstí, že nám třikrát neutekli a nedali góla. Přesto jsme hráli velmi slušně, ale bohužel jsme to nedokázali přetavit v další branku do konce poločasu. Šance jsme tam měli, ale nebyli jsme dostatečně produktivní," řekl Deníku po utkání trenér Pavel Drsek.

Do druhého poločasu již nemohl nastoupit Vojtěch Kubista a musel střídat. Tak totiž znělo přání trenérů A-týmu, kteří se tak domluvili s trenéry juniorky, že Kubista odehraje jen poločas. Nejspíše tak trenér Václav Kotal něco s Kubistou zamýšlí na středeční pohárový zápas proti Plzni. „Nebylo to o tom, že by hrál Vojta špatně, on hrál velmi dobře," dodal Drsek.

Jablonec chtěl ve druhém poločase s výsledkem něco udělat. Jenže přišla opět další katastrofální chyba v obraně, kdy Jakub Šidlo lehce prohrál souboj a David Čížek –  3:1.

Zdálo se být o vítězi zápasu rozhodnuto, ale Jablonec se nechtěl vzdát. Naděje Baumitu svitla v 58. minutě, kdy domácí Brotánek fauloval v pokutovém území Pavlatu a kopala se penalta. K její exekuci se postavil Skwarczek, ale příbramský brankář Rondzik jeho pokus zlikvidoval.

„Měli jsme pak ještě pár stoprocentních šancí, které zůstaly neproměněny," litoval trenér Drsek. Zlom přišel až v 89. minutě, kdy Michal Pavlata napřáhl z dvaceti metrů a nechytatelnou střelou vymetl z levé strany šibenici na přední tyči – 3:2. „Bohužel už jsme nestačili třeba vyrovnat, protože rozhodčí odpískal konec," dodal Drsek.

„Předvedená hra dopředu byla velmi dobrá, ale individuální chyby při obdržených gólech byly katastrofa. Chováme se jako malé děti a opakuje se to teď pořád dokola. Byla tam na jaře fáze, kdy to v zápasech nebylo, ale to bylo asi i tím, že hrál Jakub Štochl a uklidnilo se to tím, že jsme tam měli jednoho staršího hráče. Tím, že ho nemáme, tak děláme hrozné individuální chyby v obraně. V záapsech, které jsme vyhráli, jsme jich tolik nedělali," poznamenal k svátečnímu duelu Pavel Drsek.

„Tyhle zápasy nám ukazují, s kým máme možnost pracovat dále a zároveň s kterými hráči to bude do budoucna těžší," uvědomuje si Drsek.

Pondělní zápas měl ještě jednu zajímavost. Na straně Jablonce se do sítě Příbrami prosadili stejní střelci a dokonce opět ve stejném pořadí. Ale ani tentokrát to na zisk bodů nestačilo.

Příbram – Jablonec 3:2 (2:1)

Branky: 3. a 50. Čížek, 13. Kraus – 11. Jurča, 89. Pavlata. Rozhodčí: Berka, ŽK: 1:0. Diváků: 100. Jablonec: Fendrich –  Hronek, Šidlo, Vaníček (71. Ledecký), Helm – Štemberk, Pavlata, Skwarczek, Hloušek – Kubista (46. Linka) – Jurča (73. Kozel).