Jablonec B – Převýšov 1:2 (1:2)

Jablonecká juniorka se na „domácím" hřišti v Českém Dubu loučila s divizní soutěží a místním stadionem. Od nového ročníku totiž zaniká klasický B-tým Baumitu a mladí hráči budou hrát nově vznikající soutěž juniorů na pažitu v Břízkách. Loučení to ale bylo výsledkově hořké, protože Jablonec s favorizovaným Převýšovem prohrál 1:2.

„Na to, jaké jsme měli složení, tak jsme odehráli dobrý zápas. A nechápu, že v posledním zápase nás provázela taková nepřízeň rozhodčích. To je pro mě hodně nepochopitelné. Myslím si, že druhá půle snesla místy měřítko, dali jsme krásného góla. Je to škoda a trochu toho lituji, kluci do toho dali všechno a samozřejmě jsme se chtěli rozloučit vítězstvím. Ale i proti týmu, který dlouho aspiroval na postup do třetí ligy, jsme podali v rámci možností nadstandardní výkon. Je to škoda," konstatoval po utkání trenér Jablonce Jiří Hloušek.

Jablonec vstoupil do utkání velmi dobře, hosté se sice na chvíli usadili před vápnem Baumitu, ale hned z prvního postupu na branku Převýšova vstřelil vedoucí branku zápasu mladíček Gebert. O deset minut později však bylo vyrovnáno. Po skrumáži u malého vápna se nejlépe zorientoval převýšovský Michal Kouřil a poslal míč do sítě – 1:1.

Rána pro domácí hráče, kteří útočili na dobrý výsledek, přišla v poslední minutě prvního dějství. Centrovaný míč v souboji nezkrotil gólman Baumitu Králíček a hostující Kouřil se radoval podruhé.

Po změně stran se pak bojovalo o každý metr hřiště, ale také o přízeň rozhodčího. Více ji však měl hostující tým, kterému sudí Berka leccos odpustil. Výjimkou nebyl ani asistent rozhodčího Tomáš Ulrich, který například během zápasu několikrát napomínal domácího kouče Hlouška za jeho výtky k některým výrokům rozhodčího Berky, ale trenéra hostů Pilného, který se takřka celé utkání pohyboval mimo technickou zónu, tedy svůj vymezený prostor, nenapomenul ani jednou. To ani v případě, že stál několik minut přímo na postranní čáře hřiště. Bez kaňky absolvoval utkání Jiří Kříž z Liberce, který snad ani jednou nechyboval.

Vrcholem všeho pak byla situace z poloviny druhého dějství, kdy Just zabíhal do vápna zpoza obránce Převýšova (evidentně stál za ním) a akrobaticky zakončil hlavou a vyrovnal na 2:2. Radost ale trvala jen pár vteřin, protože praporek asistenta Ulricha vyletěl k nebi a hlavní soudce pískal ofsajd. Do konce zápasu se pak již na výsledku nic nezměnilo.

„Dá se říct, že kromě dvaceti minut v první půli, jsme hráli líp, měli jsme míč v držení. Pár těch akcí i v druhé půli špatných nebylo. Škoda ten náš druhý gól, kdy Just běží v náběhu velkým vápnem, tak mu rozhodčí odmává ofsajd, to byl nádherný gól. Bod bychom asi minimálně uhráli," dodal závěrem trenér béčka Hloušek.

Branky: 4. Gebert – 15. a 45. Kouřil. Rozhodčí: Berka, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Jablonec: Králíček – Kopecký, Kouřil, Šidlo, Kozel (46. Turbák) – Helm, Gebert, Kubista, Linka, Hloušek – Just.

Pardubice B – Mšeno 3:0 (1:0)

Mšeno zajíždělo v neděli na půdu rezervy Pardubic, kde chtělo udržet pátou příčku v tabulce divize C. Zápas se svěřencům trenéra Macháčka nevydařil a díky výhře Hradce Králové B se Mšeno propadlo na sedmé místo.

„Soupeř byl jednoznačně celáý zápas lepší, nám prostě dnešní zápas nevyšel. Když to tak řeknu, tak soupeř od první minuty dobře kombinoval, pohyboval se a jednoznačně nás přehrál," říká po utkání trenér Mšena Libor Macháček.

Domácí se dostali do vedení  před slabou diváckou kulisou již v 23. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Kudrna, posila z A-týmu, střelou z velkého vápna. Do konce poločasu žádná další branka nepadla a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Krátce po změně stran ale domácí udeřili podruhé. V 53. minutě založily Pardubice krásnou akci a po následném centru se střelecky nemýlil na zadní tyči Jaroš.

To už bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto, nicméně domácí byli při chuti a tečku za utkáním udělal další hráč pardubického áčka Kakrda v 71. minutě, když po kombinaci dostal přihrávku do úniku a překonal gólmana Vaníčka.

Mšeno tak touto porážkou ztratilo pátou příčku, ale stále není jasné, kde nakonec Mšeno skončí. „Rozhdone poslední zápas, jestli budeme pátí, šestí nebo bude ještě hůř," dodal kouč Mšena.

Každopádně Jiskra Mšeno nedělá v soutěži ostudu a v premiérovém ročníku si vede náramně. V posledním domácím utkání si budou hráči chtít napravit reputaci po prohraném utkání. „Určitě se budeme chtít doma rozloučit vítězstvím a sezonu zakončit zdárně, a pak se s ní rozloučit. Já si myslím, že ať to všechno dopane jak dopadne, tak to nebyla špatná sezona a určitě jsme v divizi malinko rozčeřili ty vody," řekl Macháček.

Branky: 23. Kudrna, 53. Jaroš, 71. Kakrda. Rozhodčí: Slavíček, bez karet. Diváků: 50. Mšeno: Vaníček – Selinger, Ginzel, Váňa, Bém – Vanc – Krejčík, Peškar (74. Moravec), Mráček (72. Finklár), Kaňkovský (84. Kraus) – Novotný.