Zbrojovka Brno - Baumit Jablonec 3:0 (1:0)

„My hráli fotbal a domácí dávali branky. Za předvedenou hru klukům toho nemůžu moc vytknout. Ale opět se projevilo, že v klíčový moment opakují někteří hráči úplně stejné chyby, a to je trestuhodné," lamentoval po utkání trenér Jablonce Jaroslav Vodička.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný, ale hrálo se jen pár minut, než musel být duel přerušený pro silnou bouřku a krupobití. Krátce po znovuzahájení zápasu šli domácí do vedení. Přerovský šel do souboje s Repáněm, který míč upustil a brněnský forvard skóroval do prázdné branky. Nutno říct, že situace zaváněla faulem na jabloneckého brankáře.

Jablonec byl po zbytek poločasu aktivnější, ale do vyložené gólové příležitosti se nedostal. Za zmínku stojí střela Housera, kterou blokovala obrana Brna. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Baumit hýřil aktivitou také od začátku druhého poločasu. Ledecký uvnitř vápna mohl skórovat, ale gólman Veselý jeho pokus vyrazil. Krátce na to mohl vyrovnat Kovář, ale přestřelil. Přišel tak trest na druhé straně, když chybovala obrana Jablonce a střídající Krejčíř zvýšil na 2:0.

Jablonec nadále bojoval o výsledek, ale vstřelit branku mu nebylo souzeno. V dalších šancích nepřekonal Veselého několikrát Ledecký. Brno těžilo hlavně z rohových kopů, po kterých několikrát zakončovalo, ale bez gólového efektu. Dokonce se jednou ozvalo břevno…

Skóre se ale nakonec přeci jen měnilo potřetí. Repáň vyrazil Dvořákovu střelu před sebe, kde číhal Krejčíř, jeho dorážku ale Repáň kryl, ovšem na pokus Briganta byl krátký.

Skóre mohl ještě korigovat v dresu Jablonce Babič, který je v Baumitu na zkoušku, ale než se dostal k zakončení v úniku, tak mu míč sebral obránce Zezula. V závěru zápasu ještě mohl dvakrát skórovat Ledecký z dobrých pozic, ale Veselý si čisté konto udržel až do konce zápasu. Jablonec tak zatím na jaře získal z venkovních zápasů jen jeden bod.

„I když tak výsledek nevypadá, tak jsme neodehráli špatné utkání. První branku, co jsme dostali, se domnívám, že to bylo po faulu na brankáře. Byl tam asi šlapák. Ale poločas byl 1:0, paradoxně jsme ale měli šance. Myslím si, že jsme po většinu zápasu Brno přehrávali, ale domácí nás trestali z našich neskutečných chyb, které se pořád opakují," řekl Deníku po utkání trenér Vodička.

Branky: 18. Přerovský, 58. Krejčíř, 67. Brigant. Rozhodčí: Vojkovský, ŽK: 1:1. Jablonec: Repáň - Sedláček, Houser, Karásek, Landovský - Gebert, Skwarczek, Babič, Kovář (80. Palatický), Vodička (89. Štěpánek) - Ledecký (85. Mihálik).