Juniorskou ligu v minulém ročníku hrály z Fotbalové národní ligy jen kluby Táborska a Bohemians Praha 1905. Klokani z Vršovic však postoupili do nejvyšší české soutěže, a tak už předem bylo jisté, že soutěž budou muset hrát povinně, stejně jako všechny ostatní týmy z Gambrinus ligy. To se tedy týká i Znojma, které obdrželo licenci, může startovat v lize, a tak se zároveň stává i nováčkem na půdě Juniorské ligy. Ve výčtu zúčastněných týmů samozřejmě nechybí Jablonec, který v uplynulém ročníku obsadil konečné páté místo.

Z Fotbalové národní ligy se do ročníku 2013/14 dobrovolně přihlásily kluby FC MAS Táborsko, FC Hradec Králové, FK Varnsdorf, FK Ústí nad Labem a FK Pardubice. Z týmů, které sestoupily z Gambrinus ligy, a tedy nemají povinnost Juniorskou ligu hrát, se do příštího ročníku přihlásil jen Hradec Králové. České Budějovice se rozhodly přihlášku nepodat.

Hlavním hracím dnem zůstává i nadále pondělí a nový ročník vypukne 29. července. Jakmile bude známo přesné rozlosování soupeřů pro jednotlivá kola, budeme vás informovat.

První kolo podzimní části ligy bude na programu 29. července, polovinu sezony uzavře 23. kolo, které se odehraje 9. prosince. Jarní část soutěže juniorů odstartuje 24. února. Poslední šichtu si hráči odehrají ve 42. kole, které by se mělo odehrát 9. června roku 2014.

(www.juniorskaliga.cz)