V přípravě jste absolvovali čtyři přípravné zápasy, tak jak to s týmem podle vás letos vypadá?

Tak zatím to vypadá docela dobře, herně se nám docela daří a dáváme hodně gólů. Já doufám, že nám to vydrží i ve čtvrtek, v generálce jsme poprvé udrželi nulu, takže by to mohlo klapat i dozadu a doufám, že tam první pohárový zápas zvládneme.

Generálku s druholigovým Varnsdorfem jste vyhráli 5:0. V loňské zimní přípravě byli pro vás druholigoví soupeři spíše prokletím.

Určitě, ale to se všechno hrálo na umělé trávě a tem je fotbal přeci jen trochu jinej. Tam je to o tom hlavně se nezranit a tak. Tady je vidět, že si herně věříme, byly tam dobrý kombinace, i góly dáváme, takže určitě spokojenost.

Do týmu přišlo v létě několik nováčků, tak jak je vnímáte vy, coby jeden z nejzkušenějších hráčů v kádru Jablonce? Trenér bude mít asi starosti, jak sestavu poskládat.

Je to tak, hlavně na krajích ti kluci vypadají hodně dobře, konkurence se v mužstvu určitě zvýšila a je to dobře, protože to nebude stát na dvanácti nebo třinácti lidech, ale že těch osmnáct hráčů tady bude.

Ve čtvrtek hrajete první duel v Albánii. Pro českého fotbalistu je to asi velká neznámá nebo máte s nimi nějakou zkušenost?

Já ani ne, taky jsem s nimi snad nikdy nehrál. Ale co jsme viděli na videu, tak fotbal hrát umí, ale určitě se jich nebojíme a věřím, že ten dvojzápas zvládneme.