„Volali mi z vedení klubu, že půjdu hrát za béčko, a tak jsem šel. Alespoň jsem si zahrál fotbal celých devadesát minut po dlouhé době. Je škoda, že jsme nevyhráli, šancí jsme měli dost. Boleslav nám dala gól ze standardky. Mohla to být první výhra jabloneckého béčka,“ říká Karel Piták.

V pohledném zápase mohl dokonce dát hlavou gól. Jenže gólman Vorel vystřihl excelentní zákrok. „Kámoš Vorlis mi to chytil, hráli jsme spolu ještě ve Slavii. To byl normálně „haškovský“ zákrok,“ popsal svou velkou šanci Karel Piták.

Gól však dal jiný „ligista“ Vít Beneš. Po sérii čtyř gólovek ve 30 vteřinách, z nichž právě jedna byla i Pitákova, se Beneš prosadil hlavou.

„Jsem rád, že jsem dal gól. Pár chyb jsme udělali a je škoda, že jsme to neudrželi,“ řekl Beneš. „Jsem rád, že když stojím v první lize, tak můžu alespoň hrát v béčku. Jsem pořád v zátěži a to je dobře,“ dodal mladý obránce.

V úterý hraje Baumit pohárový zápas s Duklou Praha. A je možné, že oba hráči do něj nastoupí. Po nevydařeném ligovém zápase s Plzní se může stát cokoliv.