A stejně je tomu i v Rychnově. Fotbalový Spartak Rychnov si vychovává další nástupce. Záslužný a poctivý kus práce při tom odvádí trenér žáků Martin Procházka.

Kolik máte v Rychnově členů mládežnického týmu a v jaké kategorii?

Já trénuji s kolegou Vondrákem mladší žáky a náš kádr tvoří sedmnáct chlapců. V Rychnově máme ještě další dva týmy, přípravku o desetičlenném kádru, kterou vede trenér Manhart a pak velkou hráčskou základnu starších žáků o dvaceti chlapcích, kteří dokázali pod vedením trenérů Chvojky a asistenta Hladíka dosáhnout pěkných fotbalových výsledků.

Je těžké získávat dnešní mládež pro fotbal?

Přestože Rychnov u Jablonce nad Nisou patří mezi menší města, je mládežnická fotbalová základna široká a i přes nabídku jiných sportů a volnočasových aktivit ve městě a okolí, se nám náborová činnost do mládežnických kategorií daří.

Jak často trénujete a jakou náplň má trénink žáků?

Kádr mladších žáků absolvuje trénink v letních měsících dvakrát týdně na hřišti a v zimních jednou týdně v hale.

Co kluky nejvíce baví a co naopak nemají rádi?

Samozřejmě je baví hlavně hra, jako každého, kdo se potkal aktivně s míčem. Na opačné straně oblíbenosti je fyzická příprava formou delších běhů.

Jak dlouho se věnujete fotbalu jako hráč a jako trenér?

Já se fotbalu věnuji aktivně jako hráč již dvaadvacet let. Trenérské práci zatím pouze dva roky.

Je těžké předávat dětem svoje hráčské zkušenosti a vést fotbalovou mládež?

Myslím si, že zatím trochu ano. Záleží mi hlavně na tom, aby je fotbal v jejich letech bavil a následně, s přibývajícím věkem, došlo u nich k fotbalovému růstu. Těžké to je, ale mne i je potěší, když se jim pak něco podaří a mají radost.

Účastníte se také turnajů?

V letošním roce začal náš tým mladších žáků hrát okresní soutěž a i přes nevýhodu mladého mančaftu jsme bojovali v každém utkání na maximum a hráči podali dobré výkony.

Jaké má tým další plány?

Chceme zlepšit pozici v tabulce. Budeme mít poctivou zimní přípravu, zapracujeme i na fyzičce.