Povinné tři body získali jablonečtí fotbalisté FK Baumit v 19. kole Gambrinus ligy, když v Chance aréně porazili SK Kladno 1:0 (1:0). Jedinou branku utkání dal ve 35. minutě David Jarolím.

Na Jablonecku zimní počasí, které se o víkendu vrátilo, odradilo řadu diváků, a tak návštěva 2122 fanoušků není rozhodně hodna týmu, který bojuje o příčky nejvyšší. S rozmary počasí se však poprali pracovníci technické čety, kteří dokonale připravili travnatou plochu, za což se jim hráči odměnili třemi body.

Do zápasu vstoupil Jablonec aktivně ve snaze rozhodnout utkání co nejdříve, a odčinit tak debakl z minulého kola. Šance sice svěřenci trenéra Františka Komňackého měli, ale míč za záda výborný Tesař v brance hostí ne a ne pustit. Z bezprostřední blízkosti tak vychytal Jarolíma i Pekharta. V 35. minutě však přeci jen kapituloval, když ho prostřelil Jarolím.

„Je to škoda, jediná branka rozhodla utkání. Přitom jsme krátce před gólem rozehrávali standardní situace. Jenže jsme o míč přišli, Kovařík utekl, míč se dostal k Jarolímovi a on mě prostřelil,“ okomentoval branku za svými zády Tesař.

Jablonec hned vzápětí mohl náskok zvýšit, ale nejprve Jablonský zatřásl břevnem a vzápětí Zábojník branku minul. Kladno v první půli svou hrou zklamalo svého kouče Martina Hřídela, ve druhé svou reputaci napravilo. „Ve druhém poločase jsme se zlepšili, možná i díky hře Jablonce, který daleko více bránil,“ pravil Hřídel.

Ovšem ovoce v podobě branek se Kladno nedočkalo a nebýt brankáře Tesaře odjelo z Jablonce s pořádnou nakládačkou. „Druhý pojišťovací gól jsme nedali, i když jsme měli šancí možná na pět gólů. Ale ne vždy jsme situaci řešili dobře, ale i mladý gólman Tesař tým Kladna podržel a držel ho až do samotného závěru,“ řekl po utkání jablonecký trenér František Komňacký.

Kladno však v Chance aréně zanechalo kladný dojem. Domácímu papírově silnějšímu soupeři bylo vyrovnaným a houževnatým soupeřem a podle mínění domácího kouče Františka Komňackého bylo utkání těžší než v Jablonci předpokládali.

„O tom, jak je Kladno kvalitní se přesvědčila Boleslav i Sparta a myslím, že až postupem času zjistíme, jak je pro nás vítězství cenné,“ řekl Komňacký.