„Jednoznačně chceme hrát na vítězství,“ vyhlašuje trenér Jakub Dovalil.

Skutečnost, že již jen remíza mužstvo s jistotou posune na světový šampionát v roce 2009 v Egyptě, kam se kvalifikují tři nejlepší z každé skupiny, si vůbec nepřipouští.

„Takhle nepřemýšlíme ani my hráči,“ přidává se útočník Tomáš Necid, který dvěma góly porazil v prvním duelu Anglii. Naproti tomu Řecko remizovalo 1:1 s Itálií. A pokud proti Česku neuspěje, může se s postupem do semifinále rozloučit už po druhém duelu.
„Právě proto bude zápas psychicky náročný, budou hrát o všechno,“ předjímá Dovalil.

Další nepříjemnost? Nucené absence Brunclíka a Heiden〜reicha, kteří proti Anglii inkasovali červené karty a odpykávají si disciplinární trest. „Plnohodnotnou náhradu máme, hrozí ale, že se někdo zraní,“ říká Dovalil, jenž bude mít na lavičce jen čtyři náhradníky do pole a rezervního brankáře Bártu.

Celá šestnáctka ovšem bude bojovně naladěna, to za všechny slibuje kapitán týmu Jan Polák. „Utkání s Řeckem považuji za klíčový duel skupiny. Možnost zajistit si postup pro nás představuje obrovskou motivaci,“ říká.

Budou čeští mladíci po utkání, které ve čtvrtek začíná v Liberci v 18.00, jásat? Nebo budou hrát o bytí a nebytí v neděli s Itálií?