FK Jablonec - Hradec Králové 0:3 (0:2)

Mladíci z Hradce Králové předvádějí v probíhající sezóně kvalitní a vyrovnané výkony, což potvrdili i v předehrávaném utkání ve Mšeně. Svěřenci trenéra Jiřího Vágnera jim však byli vyrovnaným soupeřem po celé utkání, které nakonec pro naše mladíky skončilo bez bodového zisku. „Byl to náš první jarní zápas, a tak se na nás částečně projevila i důležitost utkání, což nám někdy zbytečně svazovalo nohy. Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu a nám někdy chyběla větší odvaha směrem dopředu," uvedl kouč.

Celý zápas byl vyrovnaný, ale v prvním poločase prakticky sami nabídli vedení Hradci po dvou nedůrazných odkopech v pokutovém území. Druhou půli se dostali ještě trochu více do hry, ze které vyplynuly dvě velké šance, které, bohužel, nevyužili. „V závěru zápasu jsme, po krásné, rychlé akci soupeře dostali třetí branku, na kterou jsme už nedokázali reagovat a to i přesto, že kluci makali až do poslední vteřiny," hodnotil průběh zápasu trenér Vágner.

Tým „sedmnáctky" prošel v zimě řadou změn, kdy se někteří hráči k týmu připojili až minulý týden. Hodně omlazený celek se bude nadále snažit o zlepšování svých kvalit. Stejně tak se to ale týká i výsledků a postavení v tabulce. „Zápas nám ukázal, že se můžeme rovnat kvalitním týmům i s mladšími kluky, což je určitě hodně pozitivní. Musíme tvrdě pracovat, ke každému tréninku a zápasu přistoupit tak jako v pátek. Jen tohle nás může posouvat dál," dodal trenér.