Po červnovém 1. místě v soutěži 1:0 pro němčinu, která v sobě spojuje znalosti němčiny a umění fotbalu, si kluci z FK Jablonec za odměnu užili tři dny v Berlíně. "Vyrazili jsme z Prahy do Berlína. V odpoledních hodinách nás čekala prohlídka centra Berlína, Museuminsel, Schloss, Unter den Linden, Checkpoint Charlie, Holocaust-Memorial, Brandenburger Tor. V sobotu jsme se těšili na celodenní sportovní program," řekl k akci trenér mládeže FK Jablonec Jan Kozderka.

Nejprve navštívili fotbalovou akademii Herthy Berlín. Nakoukli do zázemí tréninkového centra a internátu. Kluci si vyzkoušeli trénink pod vedením trenéra Herthy BSC. Pak se přesunuli na olympijský stadion, kde ve fantastické atmosféře spolu s 51852 diváky sledovali utkání Hertha BSC - Borussia Mönchengladbach, ve kterém domácí zvítězili 4:2.

„V neděli dopoledne jsme vyrazili na Bernauer Straβe a k East Side Gallery a tématem prohlídky byla Berlínská zeď. Program akce byl velmi pestrý a zajímavý. Seznámili jsme se s památkami Berlína, nakoukli do akademie Herthy a navštívili bundesligové utkání, ve kterém padlo šest branek. Za organizaci a zprostředkování prodlouženého víkendu děkujeme Goethe-Institutu a Česko-německé fotbalové škole," uvedl trenér na závěr úspěšného výletu.